Pravljica mlinarjev se nadaljuje, padli tudi prvaki (VIDEO)

Nogomet 3. Maj 202319:39 0 komentarjev
Prva liga Telemach RAdomlje -Olimpija

Nogometaši Kalcerja Radomelj so v Domžalah v 34. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 2:1 (0:1).

Olimpija je bila tista, ki je v uvodu pokazala konkretnejšo igro, med drugim so svoje priložnosti zapravili Dino Špehar v 14., Justas Lasickas v 15. in Anes Krdžalić v 16. minuti. V 18. pa so zeleno-beli povedli, potem ko je Rui Pedro podal z leve strani, Mustafa Nukić pa je z glavo zadel za 1:0.

Malce pozneje so imeli tudi Radomljani nekaj prebliskov, med drugim je moral Denis Pintol posredovati v 28. minuti po strelu Darlyja N’Landuja. Pozneje sta si ekipi sicer še priigrali nekaj zaključnih strelov, ki pa niso bili nevarni za ena ali druga vrata.

V 50. minuti so gostitelji izenačili, potem ko je ljubljanski obrambi pobegnil Ester Sokler in nato dobil še dvoboj s Pintolom za 1:1 in svoje deseti gol sezone. Sedem jih je dosegel na zadnjih osmih tekmah.

Sokler je imel veliko priložnost tudi v 59. minuti, vendar je bil takrat ljubljanski vratar na mestu. V 61. minuti pa so vendarle domači povedli, ko je po novi podaji Samsondina Oura iz bližine zadel Filip Čuić.

Pozneje je Sandi Nuhanović prišel dvakrat pred Pintola, a ni bil uspešen, ob mirnejši končnici tekme, v kateri je eno lepo priložnost zapravil še Filip Čuić pri domačih, Nukić pa pri gostih, ko je zgrešil z glavo, pa so se na koncu zmage le veselili Radomljani, sploh prve domače nad Olimpijo.

Radomlje bodo v 35. krogu 14. maja gostovale pri Bravu, Olimpija pa dan prej pri Domžalah.

Kalcer Radomlje – Olimpija 2:1 (0:1)

Športni park, sodniki: Balažič, Praprotnik, Kovačič.

Strelci: 0:1 Nukić (18.), 1:1 Sokler (50.), 2:1 F. Čuić (61.).

Radomlje: Velić, Ševelj, Zulić, Dobrovoljc, Hrvoj, Gnjatić, Nuhanović (od 90+1. Pogačar), N’Landu (od 88. Sever), Štorman (od 46. F. Čuić), Cerar (od 46. Ouro), Sokler (od 81. Korun).

Olimpija: Pintol, Karamatić, Estrada (od 65. Estrada), Milović, Lasickas, Rui Pedro (od 65. Aldair), Gavrić, Krdžalić (od 65. Elšnik), Posavec, Špehar, Nukić.

Rumena kartona: Ševelj; Estrada.
Rdeči karton: /.

Potek tekme v Domžalah

Konec tekme!

60. minuta: GOOOL! 2:1! Filip Čuić! Spet je veliko opravil rezervist Samsondin Ouro. Najprej je lepo preigral Gavrića, nato pa lepo podal v kazenski prostor, kjer je bil najspretnejši Čuić. V Domžalah vodijo Radomljani.

50. minuta: GOOOL! 1:1! Radomljane je priključil vroči Ester Sokler! Po veliki napaki Olimpije je Samsondin Ouro ukradeno žogo poslal do Soklerja, ki je sam stekel proti vratom gostom in zadel za 1:1.

Zadetek Soklerja:

Konec prvega polčasa!

24. minuta: Priložnost za Radomlje. Po podaji Hrvoja je do strela prišel Ševelj, a Pintol, ki je v vratih Vidovška, je bil na mestu.

Priložnost Radomelj:

18. minuta: GOOOL! 0:1! Zmaji so unovčili premoč na začetku tekme. Po dveh res lepih priložnostih Lisickasa in Gavrića je v 18. minuti v polno meril Mustafa Nukić. Odpisani napadalec Olimpije, ki mu trener Albert Riera ne zaupa, je izkoristil podajo Rui Padra in z glavo neubranljivo zadel. Nukić je po zadetku jezno pogledoval proti svoji klopi, kot da bi želel Špancu nekaj sporočiti.

Zadetek Nukića:

Poteza Nukića:

Začetek tekme v Domžalah! Olimpija igra brez prvokategornikov in že varčuje moči za finale pokala, ki bo na sporedu že to soboto.

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Težko si je predstavljati, da bo v začetku maja na slovenskih zelenicah odigrana tekma, ki z vidika zasledovanja tekmovalnih ciljev ne šteje popolnoma nič. A natanko takšen bo obračun Radomljanov in Olimpije, dveh moštev, ki sta z vidika zbiranja prvenstvenih točk že dosegli to, kar sta si zadali pred sezono. Zmaji so že dobra dva tedna državni prvaki, Radomljani pa so minuli konec tedna z zmago proti Taboru tudi matematično potrdili drugi zaporedni obstanek med elito. Neobremenjenost obeh ekip gre morda pričakovati več priložnosti za mlade talente enega in drugega moštva.