Primorski derbi pripadel Koprčanom

Nogomet 8. Avg 202222:18 0 komentarjev

Nogometaši Gorice so v 4. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kopru z 1:2 (0:1).

Primorski obračun je postregel z izenačeno predstavo, v kateri je boljši vtis večji del tekme pustila domača zasedba Mirana Srebrniča, toda na koncu so se veselili Koprčani. Ti so zdaj s tremi zmagami na drugem mestu lestvice, Gorica pa ima ob zmagi tri poraze in je v družbi še treh klubov v spodnjem delu lestvice.

Novogoričani so pogumno vstopili v boj s podprvaki in pokalnimi prvaki, nenazadnje je že v tretji minuti Jošt urbančič zaposlil koprskega vratarja Adnana Golubovića. Sicer sta bili ekipi bolj ali manj enakovredni, za odtenek konkretnejši Novogoričani so grozili pred vrati še v 15. minuti, v 24. pa je Žan Leban, ki je zgrešil tudi ob koncu polčasa, s strelom z desne strani iz bližine zadel prečko.

Prečko pa so zatresli tudi gosti po zaslugi Kaheema Parrisa, ki je sprožil malce izven kazenskega prostora v 12. minuti, že pred tem je isti igralec v četrti minuti prvič streljal, takrat pa je Uroš Likar žogo ujel. V 39. minuti pa so izbranci Zorana Zeljkovića povedli. Po podaji Luke Vešnerja Tičića iz kota z leve strani je Žan Žužek z glavo žogo podaljšal na drugo vratnico, tam pa jo je v mrežo pospravil Ivan Novoselec.

V 51. minuti je nase opozoril najboljši igralec dosedanjega dela prvenstva Andrej Kotnik, ki je sprožil malce z desne, Likar pa je bil pripravljen. Le minuto pozneje pa so domači izenačili, pred vrati se je najbolje znašel Nejc Mevlja, ki je preusmeril žogo v mrežo po podaji Alena Krajnca. V 57. minuti je poskusil še Denis Cerovec z glavo, Golubović pa je odlično posredoval.

Gorica, pri kateri je manjkal Etien Velikonja, je še naprej grozila, med drugim je še enkrat neuspešno poskusil Urbančič, v 69. minuti pa je nase na drugi strani opozoril tudi ne posebej razpoloženi Omar Correia, ko je streljal od daleč, Likar pa je žogo z nekaj težavami ukrotil. Slednji je posredoval tudi v 80. minuti po prostem strelu Nikole Krajinovića.

Je pa Likar spet klonil v 80. minuti, ko je z lepim diagonalnim strelom z leve strani kazenskega prostora zadel Anis Jašaragić, ki je zadel “malo mrežico” za 2:1. Leon Marinič je imel v 87. minuti priložnost za izenačenje, a mu je veselje po močnem strelu z roba kazenskega prostora preprečil Golubović. Vroče je bilo tudi v 93. minuti, ko so Koprčani “preživeli” še dva goriška poskusa Mariniča in Luke Baruce.

Že v 97. minuti pa je Slavko Vinčić pokazal na belo piko po domnevnem igranju Maja Mittendorferja z roko. Odločitev pa je nato spremenil po ogledu posnetka, tako da je ostalo pri zmagi Kopra.

Gorica bo v 5. krogu prihodnji ponedeljek gostovala pri Olimpiji, Koper pa bo dva dni prej gostil Radomlje.

Gorica – Koper 1:2 (0:1)

Športni park, sodniki: Vinčić, Praprotnik, Kovačič.
Strelci: 0:1 Novoselec (39.), 1:1 Mevlja (52.), 1:2 Jašaragić (80.).
Gorica: Likar, Urbančič, Širok, Leban (od 85. Andrejašič), Ahmetaj (od 85. Baruca), Hrka, Mevlja, Vekić (od 73. Ankrah), Cerovec, Jukić (od 73. Bešir), Krajnc (od 85. Marinič).
Koper: Golubović, Šimčak, Kambič, Žužek, Novoselec, Correia (od 85. Mittendorfer), Vešner Tičić (od 92. Benedičič), Kotnik (od 71. Krajinović), Osuji (od 85. Šušnjara), Parris, Kolobarić (od 71. Jašaragić).
Rumena kartona: Vešner Tičić, Krajinović.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Novi Gorici

Konec tekme.

GOOOL! Koper ponovno vodi. Anis Jašaragić je goste še drugič na srečanju popeljal v vodstvo v 81. minuti, potem ko je odlično zaključil akcijo.

57. minuta: Denis Cerovec je bil blizu zadetka, toda izjemna obramba Golubovića je preprečila preobrat domačinov.

GOOOL! Izid je od 52. minute izenačen. Krajnc je podal pred vrata Koprčanov, na pravem mestu je bil Nejc Mevlja, ki je žogo poslal v mrežo.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

GOOOL! Koper je povedel v 38. minuti. Po podaji iz kota je zadel Ivan Novoselec.

24. minuta: Gorica še naprej oblega vrata Kopra, Leban je imel novo priložnost, vrtnice pa še naprej ne zatresejo mreže gostujoče ekipe.

15. minuta: Nova velika priložnost za domačine, Krajnc je bil nekoliko prekratek, da bi lahko žogo pospravil v mrežo.

12. minuta: Kaheem Parris je s strelom z roba kazenskega prostora stresel okvir vrat Gorice, toda izid ostaja nespremenjen.

3. minuta: Prva priložnost za Gorico- Po strelu Urbančiča se je žoga nevarno odbila in gostujoči vratar je moral posredovati.