PLT: Poslastica v Celju po velikem preobratu v žep Maribora

Nogomet 18. Jul 202122:54 > 19. Jul 2021 9:05 0 komentarjev
Ilija Martinović je odločil srečanje v Celju. Foto: Uroš Skaza

Maribor je v edini nedeljski tekmi 1. kroga Prve Lige Telemach na štadionu Z'Dežele po velikem preobratu s 3:2 premagal sosede Celjane. Domači so že vodili z 2:0, a to na koncu ni bilo dovolj niti za točko. Srečanje je z glavo v 72. minuti odločil branilec Ilija Martinović.

Po hudem deževju, ki je tik pred tekmo zajelo Celje, se je sprva zdelo, da tekme sploh ne bo, a po skoraj enourni prekinitvi, nam je štajerski derbi postregel z vsem, kar nam nogometna tekma lahko. Močno okrepljeni Celjani so odlično vstopili v tekmo in hitro po zadetkih Žana Zaletela in Jona Šporna povedli z 2:0, a Maribor se ni dal na koncu prišel do izjemnega preobrata.

Že v prvem polčasu ga je začel mladi, komaj 17-letni Gal Gorenak, ki je po fliperju v kazenskem prostoru Celja znižal na 1:2. Povsem na začetku drugega polčasa je za izenačenje poskrbel Nino Žugelj, nato pa je sledilo več minutno razburjenje. Celjani so po strelu Tjaša Begića že mislili, da bodo dobili enajstmetrovko, sodnik Asmir Sagrković je Martinu Milcu za domnevno igranje z roko na golovi črti že pokazal rdeč karton, a je po ogledu posnetkov VAR svojo odločitev razveljavil in ostalo je brez kartona kot tudi brez enajstmetrovke.

Mariborčani so do popolnega preobrata in zmage v Celju prišli v 72. minuti, ko je po podaji s kota Jana Repasa v polno zadel viskorasli branilec Ilija Martinović, ki je v igro namesto Žuglja prišel le deset minut prej.

Tabor napolnil mrežo aktualnih prvakov

Dve tekmi sta bili na sporedu v soboto. Na prvo presenečenje sezone ni bilo treba čakati dolgo. Zanj so že v uvodnem krogu poskrbeli nogometaši Tabora iz Sežane, ki so v gosteh nadigrali Muro. Slovenski prvak, ki je sredi tedna v Evropi dosegel zmago s kar 5:0, je proti razigranemu in discipliniranim Krašovcem klonil z visokih 0:3.

Sežanci so poskrbeli za hladen tuš na Fazaneriji. Foto: Jure Banfi

Sežančani so prvi gol dosegli že v 10. minuti, ko je bil uspešen Dino Stančić, delo pa dokončali v drugem polčasu. Na 2:0 je v 57. minuti z najstrožje kazni povišal Marko Krivičič, tri minute pozneje pa je bil še drugič uspešen Stančić.

Slepi naboji Kidričanov in Koprčanov

Druga tekma uvodnega kroga slovenskega nogometnega prvenstva se je odvila v Kidričevem, kjer je Aluminij gostil Koprčane. Dvoboj ekip, ki sta v minuli sezoni končali v spodnji polovici lestvice, v prvem delu ni navdušil, nekaj več dinamike pa naposled le ponudil v drugem polčasu.

Koper se na Obalo vrača z osvojeno točko.

Za nasprotnikov gol so bili sicer nevarnejši gosti, ki so si priigrali lepe priložnosti prek Kaheema Parrisa, Nardina Mulahusejnovića in Luke Tičića, a vratarja Luke Janžekoviča niso zmogli premagati.

Vratar reševal Bravo, v Šiški brez zmagovalca

Enaintrideseto sezono prve lige sta v petek odprla Bravo in Radomlje. Ljubljančani, ki so že stalnica v prvi slovenski druščini, so veljali za velike favorite, a gostje so pokazali veliko srčnosti in bili na koncu uvodnega obračuna nove sezone celo nevarnejši nasprotnik.

Igor Vekić
Igor Vekić je bil junak ekipe Brava, ki bi se skoraj opekla na domačem igrišču.

Priigrali so si kar nekaj nevarnih priložnosti, a prav vse je na koncu ustavil odlični vratar Brava Igor Vekić. Zbral je kar pet obramb in bil glavni razlog, da v Spodnji Šiški nismo videli zmagovalca. Bravo in Radomlje sta se razšla z delitvijo točk (0:0).

Tekma med Olimpijo in Domžalami je bila zaradi evropskih obveznosti rumenih prestavljena na kasnejši termin.

Celje – Maribor 2:3 (2:1)

Domžale – Olimpija (tekma bo zaradi evropskih obveznosti Domžal odigrana pozneje).