PLT: Olimpija razbila Aluminij in se približala Mariborčanom

Nogomet 6. Mar 202220:17 > 07. Mar 2022 15:30 0 komentarjev
Kakšna bo na večnem derbiju vloga Aljoše Matka? FOTO: Jure Banfi

Danes so v 25. krogu državnega nogometnega prvenstva na sporedu tri tekme. V Sežani so domači proti Kopru prišli do točke v samem zaključku tekme, Maribor je doma izgubil z Bravom, na zadnji tekmi kroga pa je Olimpija s kar 6:0 odpravila Aluminij. Na sobotnih tekmah tako v Celju kot Domžalah nismo videli zmagovalca. V knežjem mestu na obračunu med Celjem in Radomljami ni bilo zadetkov, medtem ko se je obračun med Domžalami in Muro končal z 1:1. Oba gola sta padla v prvem polčasu v razmaku manj kot dveh minut.

Olimpija je bila že od začetka srečanja nevarnejši nasprotnik, toda dolgo časa je kazalo, da bo Olimpija na odmor odšla s prednostjo enega zadetka, potem ko je v 11. minuti zmaje v vodstvo popeljal Robert Mudražija. Toda v 42. minuti je Aljoša Matko podvojil prednost in Olimpija je na odmor odšla s prednostjo dveh zadetkov.

Tudi v drugem polčasu so najprej zapretili nogometaši Olimpije. Z nevarnim strelom je poskusil Svit Sešlar, toda na mestu je bil Luka Janžekovič. Nato pa so sledili kar štirje zadetki zmajev. Najprej je v 61. minuti zadel Pilj, štiri minute pozneje je zadel še Mario Kvesić. Ob samem izteku srečanja je Olimpija zadela še dvakrat. Peti zadetek je zabil Aldair, šestega pa Mustafa Nukić, ki je dosegel svoj deseti gol v letošnji sezoni.

Zadetek za petardo Olimpije:

Z odličnim uvodom 2. polčasa presekali vodilne

Mariborčani ne bodo povečali svoje prednosti na lestvici, ta se je celo stanjšala. Ne le, da so izgubili tekmo z Bravom, ampak se je v prvem polčasu za nameček poškodoval motor vijoličastih, Martin Milec.

Potem, ko sta se Maribor in Bravo v slačilnico podala poravnana na ničli, so Ljubljančani izjemno krenili v nadaljevanje. Za vodstvo rumenih iz prestolnice je s čudovitim “drop-kick”-om v 49. minuti poskrbel Matija Kavčič. Ta je dokončno predramil domače.

Imeli so več od igre, puščali pa tudi več prostora v obrambi in iz enega od protinapadov je zadel Loren Maružin. VAR soba je sodniku Mateju Jugu javila, da je bil igralec Brava v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 0:1.

V 78. minuti je večini postalo jasno, da bodo danes obrazi štajerskih pristašev v Ljudskem vrtu bolj kisli. Po kotu ljubljanske zasedbe je najvišje skočil Stefan Milić in žogo desno mimo Juga spravil v mrežo za 0:2.

Edina svetla točka poraza za Mariborčane je prvenec v vijoličastem dresu Đorđeja Ivanovića, dodatne skrbi strategu prvo uvrščene ekipe pa povzroča tudi parni rumeni karton Ognjena Mudrinskega, ki bo manjkal na četrtkovem srečanju v Kidričevem.

Tabor do točk v praktično zadnji sekundi

Začetek tekme je hitro postregel z nekaj akcije. V 11. minuti je Maks Barišić žogo že poslal čez vratarja, a jo je na golovi črti zbil Mihael Briški.

Nato so v 18. minuti zapretili domačini. Z glavo je streljal Altin Kryeziu, toda žogo je poslal prek vrat. Pred koncem polčasa so še enkrat zapretili Koprčani, a do spremembe izida do odmora ni prišlo.

Drugi polčas so nekoliko bolje odprli nogometaši Tabora. Toda pobude niso uspeli izkoristiti, nato pa je v 59. minut praktični iz ničesar ustrelil Ivica Guberac, ki je z evrogolom poskrbel za vodstvo Koprčanov.

V 74. minuti je z nevarnim strelom poskusil Briški, vendar gostujoči vratar Golubović je bil na mestu. Tabor je iskal izenačenje, toda zdelo se je, da ga ne bo našel. V sodniškem dodatku so imeli najprej gostje prednost, da dokončno odločijo tekmo v svojo korist, toda do pravega zaključka ni prišlo. To pa so izkoristili Sežančani, ki so po hitrem protinapadu prišli do izenačujočega zadetka. Z dobrih desetih metrov je zadel Dino Stančič.

Zadetek za vodstvo Kopra:

Olimpija za vsako ceno po tri točke

Krog se bo zaključil s tekmo med Olimpijo in Aluminijem v Stožicah. Zmaji na zahtevnem igrišču v Šiški proti Bravu niso navdušili, za nameček pa zastreljali enajstmetrovko v 87. minuti, ki bi jim prinesla pomembne tri točke v borbi za naslov. Čeprav s svojo igro v spomladanskem delu doslej niso prepričali svojih navijačev, pa težav proti zadnjeuvrščenim Kidričanom ne bi smeli imeti.

“Aluminij je sicer tekmo odigral dva dneva pred nami, a to niti ni tako pomembno. Za vsako ceno bomo morali iti na zmago in tri točke. Videli bomo, kdo bo do takrat najbolj svež in morda bodo nekateri igralci, ki so danes prišli s klopi, dobili prednost v začetni postavi. Na vsaki tekmi še vedno iščemo prave odgovore, a slika je že zdaj precej bolj jasna kot na začetku,“ je prepričan trener Olimpije Dino Skender.

V Domžalah brez zmagovalca

Oslabljeni Domžalčani, ki so med drugim pogrešali kaznovanega Janeza Piška, poškodovanega Dejana Georgijevića in bolnega Andraža Žiniča, so podaljšali niz neporaženosti na šest tekem. Proti branilcem naslova so se znova predstavili v dobri luči, imeli tudi 60 odstotkov žoge v posesti, medtem ko so gostje, ki so pogrešali Luko Bobičanca, trikrat zadeli tudi okvir vrat domače zasedbe.

Izenačujoči zadetek Domžal:

Oba zadetka sta padla v prvem polčasu. Prvake je v 29. minuti v vodstvo popeljal Jan Gorenc, manj kot dve minuti kasneje pa je za domače izenačil Marko Martinović. Mura na lestvici ostaja dve točki pred rumeno družino.

V Celju brez zadetkov

Prvi sobotni obračun je bil v Celju. Prvi polčas tekme ni postregel z veliko akcije. Še najbolj nevarno je bilo v 20. minuti, ko je s strelom poskusil Tomislav Mrkonjić. Do odmora ni bilo več nevarnih priložnosti.

Priložnost Radomelj:

Podobno kot v prvem polčasu tudi v drugem polčasu nogometni navdušenci niso videli veliko akcije. Najbolj razburljivo je bilo v zadnjih desetih minutah srečanja, ko je najprej s strelom poskusil Gedeon Guzina. Nato so imeli tudi Celjani svoji priložnosti. Najprej je v 82. minuti z glavo zaključil Ester Sokler, a se je žoga ustavila tik pred golovo črto. Nato je v prvi minuti sodniškega dodatka prečko stresel Tjaš Begić.