Razburljiv obračun na Bonifiki domačim, Mura ostaja na ničli

Prva liga 24. Jul 202122:24 > 22:38 0 komentarjev

Nogometaši Kopra so v 2. krogu Prve lige Telemach premagali Muro s 3:2 (2:1).

Potem ko je Koprčane na prvi tekmi sezone v Kidričevem na cedilu pustila realizacija, so tokrat izbranci Zorana Zeljkovića pokazali drugačen napadalni obraz in v razburljivi predstavi na kolena spravili državnega prvaka.

Ta je tako po izgubljenem dvoboju z 0:3 doma proti Taboru novo sezono začel z dvema porazoma. Tako ostaja na dnu lestvice, medtem ko se je prenovljena primorska zasedba vsaj začasno povzpela na sam vrh.

Tekma se še dobro ni začela, ko je Mura že vodila z 1:0. Po vsega 49 sekundah je namreč zadel Kai Cipot, ki je sam prišel pred Adnana Goluboviča po lepi podaji Luke Bobičanca za hrbet koprske obrambe.

V deveti minuti so tudi Koprčani opozorili nase, ko je Kaheem Parris s strelom z glavo zadel vratnico Murinih vrat, štiri minute pozneje pa so Primorci izenačili, ko je Matej Palčič z desne strani žogo poslal v osrčje kazenskega prostora, tam pa je Nardin Mulahusejnović z glavo z dobrih desetih metrov zadel za 1:1.

Pri Muri so se sicer pritoževali, da je ob začetku akcije Karlo Bručić igral z roko, toda sodniki – spet je bil na delu tudi VAR – so zadetek priznali. Novo nevarno akcijo so gledalci videli v 36. minuti, ko je Klemen Pucko poskusil z leve strani, Golubovič pa je bil na mestu.

Na drugi strani pa so le malce zatem Koprčani znova najprej zadeli vratnico prek Luke Vešnerja Tičića, v 39. minuti pa je drugi prišlek iz Krke Parris preigraval v kazenskem prostoru Kopra, ugnal Klemna Šturma, na koncu pa s strelom z desne še Matka Obradovića za 2:1.

V 47. minuti je Vešner Tičić spet poskusil z močnim strelom, takrat je bil Obradović na mestu, že minuto pozneje pa je na drugi strani Kai Cipot z volejem sprožil s 15 metrov in premagal Goluboviča za 2:2, ko je žogo poslal pod prečko.

V 54. minuti je o pritisku Mure Bobičanec poskusil z roba kazenskega prostora, a bil za malenkost nenatančen, zato pa je bil v 62. minuti natančnejši Maks Barišić, ko je po dvojni podaji z Žanom Beširjem zadel pod prečko z leve strani.

Mura je nato iskala izenačenje in bila blizu v 90. minuti, ko je pred golom do strela z glavo prišel Amadej Maroša, toda žogo je iz ugodnega položaja spravil mimo gola. Že v šesti minuti sodniškega dodatka pa je Golubovič ustavil še zadnji nevaren strel gostov.

Koper bo v 3. krogu prihodnjo soboto gostoval v Celju, Mura pa bo gostila Bravo.

Koper – Mura 3:2 (2:1)

Stadion Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Borošak, Praprotnik, Benc.

Strelci: 0:1 K. Cipot (1.), 1:1 Mulahusejnović (13.), 2:1 Parris (39.), 2:2 K. Cipot (48.), 3:2 Barišić (62.).

Koper: Golubovič, Palčič, Žužek, Rajčević, Bručić, Grudina, Parris (od 79. Colley), Guberac (od 60. Bešir), Vešner Tičić (od 79. Oštrek), Mulahusejnović, Barišić (od 74. Krajinović).

Mura: Obradović, Gorenc, Maruško, Karničnik (od 76. T. Cipot), Kouter, Horvat (od 81. Kozar), Šturm, Pucko, Bobičanec (od 76. Maroša), Klepač, K. Cipot (od 76. Mandić).

Rumeni kartoni: Bručić, Oštrek; Pucko, Maruško.

KONEC TEKME! Koprčani imajo po današnji domači zmagi štiri točke, Mura je še zmeraj na ničli, a jim za uteho ostaja vsaj odprt evropski duel.

96. minuta: Eden izmed junakov tekme Golubović je s parado rešil zmago, obranil strel Maroše.

Izjemna parada koprskega vratarja:

90. minuta: Klepač je izvrstno podal v sredino do Maroše, ta je žogo “na pladnju” poslal mimo leve vratnice. Zgrešen “zicer”! Še pest minut Borošakovega podaljška.

88. minuta: Colley je protinapad Kopra zaključil tako, da je žogo podal na prag kazenskega prostora do Beširja. Ta se je odločil za strel proti vratom in ni dosti zgrešil. Zanimivo bi bilo videti, kaj bi se zgodilo, če bi žogo z glavo oplazil Mulahusejnović.

87. minuta: Alen Kozar je opazil Tia Cipota in spravil predložek v kazenski prostor na desno stran, a je žoga mlajšega Cipota preletela.

83. minuta: Kot za Muro. Žoga je šla na oddaljenejšo vratnico, kjer so gostje iztržili samo nov kot, iz tega pa je sledil gol-avt.

74. minuta: V protinapad je “potegnil” Parris, lepše pravzaprav ne bi mogel zaposliti Barišića, ki pa se je obotavljal in zapravil priložnost za 4:2.

65. minuta: Prosti strel s 25 metrov od vrat Mure je izvedel Parris, pred tem je Prekmurce zmedel Tičić, ki je tudi pristopil k žogi. Jamajčan je meril po tleh, a po sredini gola.

Zadetek Barišića za novo vodstvo ‘kanarčkov’:

62. minuta: GOOOOOOOOL! Koprčani so vendarle prišli do sape, Bešir in Barišić sta odigrala dvojno podajo, slednji je s prekrasnim strelom našel stičišče prečke in vratnice.

54. minuta: Mura je v drugi polčas krenila izjemno napadalno. Stekla je akcija po levi strani, Šturm jo je poslal v sredino do Bobičanca, ki se je odločil za strel iz prve in pomeril le slab meter stran od desne vratnice Kopra.

52. minuta: Veliko dela za vratarja domačih. Karničnik se je odločil za ostro žogo neposredno proti golu, ostaja 2:2.

Krasen zadetek Cipota za izenačenje:

48. minuta: GOOOOOOOOL! Tako, kot v prvem polčasu, je iz “štartnih blokov” bolje krenila Mura. Cipot je dobil žogo kakšnih 15 metrov od gola, se brez oklevanja odločil za volej in zadel pod prečko za izenačenje.

KONEC PRVEGA POLČASA!

45. minuta: Borošak je prvi polčas podaljšal za minuto. Rumeni karton je za prekršek nad Klepačem prejel Bručić.

Zadetek Jamajčana Parrisa za vodstvo domačih:

39. minuta: GOOOOOOOOOOOL! Jamajčan Parris se je na robu kazenskega prostora poigral s Šturmom, si žogo namestil na desnico in z dovolj močnim strelom premagal Obradovića, čeprav je bil slednji na žogi. Krstni gol za Jamajčana v Prvi ligi Telemach.

37. minuta: Nevarnost za gol Prekmurcev. Še enkrat se je zatresla desna vratnica po strelu Tičića.

36. minuta: Na levi strani kazenskega prostora se je znašel Pucko, ki je meril natančno, a preslabotno, tako da se Golubović ni namučil.

30. minuta: Mulahusejnović je krenil v protinapad, poiskal Barišića, ki pa je bil vsaj za meter preveč pomaknjen proti vratom Mure.

26. minuta: Koprčani so si ustvarili pol-priložnost, visoko podajo Grudine v sredino kazenskega prostora je zlahka prestregel Obradović.

19. minuta: Muraši so organizirali napad, do strela z 20 metrov je prišel Horvat, a nastreljal prvega moža na poti.

16. minuta: Koper je v tem delu srečanja nekoliko podjetnejši. Začetni šok ni pustil posledic. Posest je v njihovih nogah, nevaren je zlasti Palčič, ki “vrti” levo stran prekmurske obrambe.

12. minuta: GOOOOOOOOOL! Bručič je v začetku akcije domnevno igral z roko, žoga je prišla na desno do Palčiča, ki je poslal predložek točno na glavo Mulahusejnoviću, ki je zadel za 1:1. Gol velja.

Zadetek Mulahusejnovića:

9. minuta: Nevaren je tudi Koper. S kakšnih desetih metrov je pomeril Žužek in zadel vratnico!

1. minuta: GOOOOOOOOL! Podaja Luke Bobičanca v globino za Kaia Cipota, ki se je znašel sam pred vratarjem Kopra in hladnokrvno zaključil za zgodnje vodstvo prvakov.