
Na sobotnem štajerskem derbiju bo eno izmed ključnih vlog pri Mariboru znova odigral vezist Jan Repas. Kaj pred tekmo s Celjem razkriva občasni slovenski reprezentant?
“Težka tekma je pred nami. Zavedamo se kakovosti Celja. Največja motivacija je lahko to, da tam že nekaj časa nismo zmagali in da držimo priključek z Olimpijo,” pred tretjim štajerskim derbijem sezone razmišlja Jan Repas, ki se dobro zaveda pomembnosti tekme. Celjani so vijoličaste v tej sezoni dvakrat premagali, črni niz pa bo na svojem prvem štajerskem derbiju skušal prekiniti Boštjan Cesar. “Jeseni smo dobro odigrali obe tekmi, a se rezultatsko ni izšlo,” se jesenskih porazov spominja Repas in dodaja: “Na zadnjih dveh tekmah smo bili razigrani, zato smo lahko pozitivni. Vemo, da Celje trentno ni v najboljši formi, a derbi je derbi. Zavedamo se njihovih kakovosti, tehnične kakovosti posameznikov. Morali bomo biti dobri v fazi defenzive, v napadu pa izkoristiti vse ponujeno.”
Jan Repas o prepotrebni agresivnosti in preudarnosti na tako pomembni tekmi: “Poudarek smo dali duel igri in agresivnosti. To nasprotniku ne leži. Na zadnji medsebojni tekmi je bilo preveč rumenih kartonov, predvsem zaradi neumnosti. Več jih je bilo zaradi ugovorjanj kot zaradi prekrškov.”
Za 16-kratnega državnega prvaka bo ključna konstantnost in učinkovitost v napadu. Predvsem na obeh jesenskih štajerskih derbijih Maribor ni uspel povezati dveh dobrih polčasov in to izpostavlja tudi Repas: “Že nekaj časa se nam to dogaja, da ne povežemo 90 dobrih minut. Vmes ponujamo priložnosti nasprotniku, to bomo morali dati na minimum.” Več možnosti za konstantnost na sredini igrišča Mariboru zagotovo daje Bartug Elmaz, ki je v štajersko prestolnico posojen s strani Fenerbahčeja in je proti Domžalam debitiral takoj po prihodu v novo ekipo. “Elmaz je kakovosten igralec, nisva veliko trenirala skupaj, na prvi tekmi sva se ujela. Vsekakor bova še napredovala in se začutila. Gre za kakovostnega igralca, ki razume nogomet in pozicijo na terenu. Vsekakor zelo velika pridobitev za nas,” o novem soigralcu razkriva Repas.

Lahko Maribor že v 20. krogu Celje izloči iz boja za naslov?
Celjani pred sobotno tekmo za drugim Mariborom zaostajajo za pet točk, za vodilno Olimpijo pa kar za 11. Nov spodrsljaj ekipe, ki jo vodi Albert Riera, bi slednjo skoraj zagotovo že izločil iz realnega boja za ubranitev naslova. Kako na ponujeno priložnost, da iz bitke za naslov izločijo velikega rivala gleda Jan Repas? “Do konca je veliko, a hkrati tudi ne. Na tej tekmi lahko veliko pridobimo, tudi odvisno seveda od drugih rezultatov. Čutimo pozitiven pritisk. Moramo biti 100-odstotni v upanju, da se oddaljimo od Celja in se približamo vrhu oziroma Olimpiji.”
Debato pred štajerskim derbijem je v Mariboru odprlo tudi delegiranje sodnikov. Slednji so nase v negativnem smislu opozorili v uvodnem spomladanskem krogu in poskrbeli za vroč sodniški pogled v ponedeljkovi oddaji Pod prečko. Vloga glavnega sodnika za sobotno tekmo je pripadla Davidu Šmajcu, bolj pa v oči bode dejstvo, da bo imel glavno besedo v VAR-u Asmir Sagrković. Repas je pred sobotno tekmo odkrito priznal, da igralci spremljajo oddajo Pod prečko in debatirajo o sodniških odločitvah ter o sodniškem delegiranju: “Seveda je vse to stvar debate, spremeniti pa tega ne moremo. Škoda, da se o tem sploh pogovarjamo. S Šyrvisom sva govorila in oba sva prepričana, da na tekmi z Domžalami ni šlo za prekršek za 11-metrovko. Smo zmagali, ampak lahko bi bilo drugače. Delegiranje sodnikov pa ni naša stvar.”
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje