Rumena družina po skalpu Olimpije ostaja v boju za Evropo (VIDEO)

Nogomet 13. Maj 202319:44 1 komentar
Franko Kovačević
Če je šlo v napadu Domžal nekoč vse preko nog Senijada Ibričića, gre zdaj preko nog Franka Kovačevića. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Domžal so v 35. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 2:1 (1:0).

Domžale so poskrbele za prvo nevarnejšo akcijo tekme, ko je v osmi minuti Žiga Repas s prostega strela z leve strani žogo poslal v prečko. Takoj zatem je Admir Bristrić na drugi strani žogo po lepi akciji poslal visoko čez gol.

V 15. minuti je pri domačih z glavo malce previsoko meril Bartol Barišić, isti igralec je v 22. minuti tudi zadel, ko so domači lepo izigrali ljubljansko obrambo, pri čemer je na koncu Barišić po podaji Franka Kovačevića moral žogo zgolj poslati v prazno mrežo.

V 27. minuti so bili domači blizu novemu zadetku, vendar je Denis Pintol dobro posredoval po strelu mladega Luke Topalovića. V 41. minuti je Timi Max Elšnik dobro preigraval v kazenskem prostoru Domžal, na koncu mu je Andrej Đurić blokiral strel.

Malce zatem je Bristrić zapravil še eno izjemno priložnost, ko je iz bližine zadel domačega vratarja Gašperja Tratnika, Kovačević pa je v 43. minuti žogo poslal malce čez gol Olimpije.

Prav Kovačević pa je v 50. minuti podvojil domžalsko prednost, ko je s 15 metrov žogo poslal pod prečko za svoj 12. gol sezone. V 53. minuti je moral Pintol posredovati po poskusu Topalovića z roba kazenskega prostora, sicer pa je nadaljevanje ponudilo terensko pobudo gostov, ki pa posebej nevarni niso bili.

V 87. minuti pa so Ljubljančani vendarle poskrbeli za bolj zanimivo končnico, ko je svoj sedmi gol z nizkim strelom v kazenskem prostoru dosegel Elšnik. A kot se je izkazalo, je bil to zadnji omembe vreden trenutek na tekmi.

Domžale bodo v zadnjem, 36. krogu prihodnjo soboto igrale proti Radomljam, Olimpija pa bo gostila Celje.

Domžale – Olimpija 2:1 (1:0)

Športni park, sodniki: M. Jug, Vidali, Habibović.

Strelci: 1:0 Barišić (22.), 2:0 Kovačević (50.), 2:1 Elšnik (87.).

Domžale: Tratnik, Đurić, Markuš, Topalović (od 59. Offenbacher), Kovačević, Barišić (od 77. Vuk), Hodžić, Repas, Nwankwo, Strajnar (od 77. Fazlić), Brecl (od 17. Mutavčić, od 77. Podlogar).

Olimpija: Pintol, Lasickas (od 65. Krefl), Crnomarković, Ratnik, Sualehe (od 65. Milović), Doffo (od 75. Estrada), Krdžalić (od 58. Aldair), Elšnik, Sešlar, Kvesić, Bristrić (od 75. Rui Pedro).

Rumeni kartoni: Strajnar, Tratnik; Lasickas, Sualehe, Crnomarković, Milović.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Domžalah:

Konec tekme!

87. minuta: GOOOL! 2:1! Olimpijo je v igro vrnil Timi Max Elšnik. Kapetan zmajev je izkoristil podajo Aldarija in znižal prednost domačih. Časa ni več veliko, a Ljubljančani lahko iz te tekme vseeno potegnejo vsaj kakšno točko.

Zadetek Elšnika:

50. minuta: GOOOL! 2:0! Domžale vodijo z 2:0! Franko Kovačević je z mojstrovino podvojil vodstvo rumene družine. Olimpija je v težavah!

Zadetek Kovačevića:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

42. minuta: Velika priložnost Olimpije! Elšnik je lepo podal na bok do Sualeheja, ta pa je lepo videl Bristrića, ki je zapravil nemogoče. Namesto, da bi žogo potisnil v prazno mrežo, je brcnil v Gašperja Tratnika in ostalo je pri vodstvu domačih.

27. minuta: Po veliki napaki Sualeheja so Domžalčani imeli priložnost do prednosti dveh zadetkov. Do strela je prišel Topalović, a mu je močan strel ubranil Pintol.

22. minuta: GOOOL! 1:0! Domžalčani, ki lovijo evropska tekmovanja, so povedli prek Bartola Barišića. Stranski sodnik je sicer dvignil zastavico, a je VAR zadetek priznal, saj prepovedanega položaja ni bilo.

Zadetek Barišića:

15. minuta: Domžalčani pritiskajo. Po podaji Repasa je z glavo streljal Barišića, a bil je le za malce nenatančen.

Poskus Barišića:

8. minuta: Trese se prečka! Po prostem udarcu Žige Repasa se je stresla prečka Olimpija. Ostra podaja v kazenski prostor je preletela vratarja Pintola, a k sreči Olimpije se je od prečke odbila nazaj v polje.

Prečka Repasa:

Začetek tekme!

Začetni postavi v Domžalah:

Pred tekmo:

Z dobrimi rezultati v zadnjem obdobju so se nogometaši Domžal znova vrnili v boj za Evropo, a morajo z zbiranjem točk nadaljevati tudi proti Olimpiji. Slednja je kot državni in pokalni prvak rezultatsko povsem razbremenjena, toda Albert Riera se želi Simonu Romžanu maščevati za hud poraz v Stožicah, ko so ravbarji zmaje ugnali s kar 4:1. Zanimivo bo videti, v kolikšni meri bo Španec premešal svojo zasedbo za predzadnjo tekmo sezone, ko se zeleno-belim na tribunah domžalskega športnega parka znova obeta številčna navijaška podpora.