Sladko maščevanje Simona Rožmana proti Mariboru

Nogomet 14. Avg 202222:28 > 22:36 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v 5. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor s 3:2 (1:1).

Zadnjeuvrščeni Mariborčani in branilci naslova so pred tekmo napovedovali zmago za vsako ceno, saj so si želeli prekiniti negativni niz petih porazov v vseh tekmovanjih v tej sezoni. Domžalčani, ki so v prejšnji sezoni na štirih tekmah s Štajerci osvojili le točko, pa so imeli drugačne načrte in so unovčili novo neprepričljivo predstavo izbrancev Radovana Karanovića. Ti so v petih krogih dobili že 12 zadetkov in so v tem pogledu najslabši v ligi. Še naprej so ob zmagi in štirih porazih tudi na zadnjem mestu, medtem ko so Domžale pri osmih točkah in v zgornjem delu lestvice.

Domžalčani, ki so med tednom na dobrodelni tekmi za ukrajinske begunce izgubili proti Šahtarju iz Donecka z 0:3, so v boju z Mariborom hitro prišli do prekinitve, a so po prostem strelu le zgrešili iz bližine, v peti minuti pa je Nemanja Mitrović odbil žogo z golove črte po strelu z glavo. V deveti minuti pa so domačini povedli po protinapadu, ki ga je z lepo podajo začel Zeni Husmani, nato je streljal Ivan Durdov, a je Menno Bergsen žogo odbil, a le do novinca v domžalskem dresu Franka Kovačevića, ki je iz bližine zadel za 1:0.

Čeprav so Štajerci slabše začeli tekmo, pa je Rok Kronaveter najprej enkrat meril preveč po sredini, v 15. minuti pa so tudi povedli, ko je žoga preskočila Tilna Klemenčiča (ta se je pri tem poškodoval in malce pozneje odšel iz igre), do nje pa je prišel Rok Sirk in nato v dvoboju ena na ena z Ajdinom Mulalićem zadel vratarja, žoga pa se je od njega odbila spet do Sirka in od njega v mrežo.

Ekipi sta nato nadaljevali kar živahno predstavo, na obeh straneh je bilo nekaj strelov (v prvem pol ure sta jih ekipi skupaj sprožili 14), v 33. minuti pa je moral spet posredovati Bergsen po Kovačevićevem poskusu z glavo. Končnica polčasa pa je bila mirnejša, tako da sta ekipi šli na odmor poravnani.

V 48. minuti je Žan Vipotnik močno streljal, žoga je švignila le malo mimo vrat, v 50. minuti pa je Durdov poskrbel za novo domžalsko vodstvo, potem ko je po lepi podaji Benjamina Markuša z desne strani zadel v osrčju kazenskega prostora. Nevarne domžalske akcije pa so se nadaljevale, med drugim je moral Bergsen posredovati po strelu Mitje Ileniča v 55. minuti.

Le za malo je cilj zgrešil Emir Saitoski v 68. minuti, medtem ko Maribor nikakor ni sestavil omembe vrednega napada, pomagale niso niti menjave. Šele v 82. minuti je Nemanja Mitrović poskusil z glavo, Ajdin Mulalić pa je dobro posredoval. Toda dve minuti pozneje so domači potrdili zmago, Nick Perc je sprožil močno z desne strani, Bergsen pa je slabo posredoval in jo odbil v lastno mrežo.

V 90. minuti je na drugi strani poskusil nekdanji Domžalčan Andraž Žinič, a meril previsoko, v 94. minuti pa je z nizkim strelom od daleč Mulalića premagal Marko Božić in postavil končni izid. To pa z igralcem manj, saj se Mitrović po trku s tekmecem ni vrnil na igrišče.

Domžale bodo v 6. krogu 22. avgusta gostovale v Novi Gorici, Maribor pa bo dan prej gostil Celje.

Domžale – Maribor 3:2* (1:1)

Športni park, sodniki: Ponis, Kovačič, Vidali.
Strelci: 1:0 Kovačević (9.), 1:1 Sirk (15.), 2:1 Durdov (50.), 3:1 Perc (84.), 3:2 Božić (94.).
Domžale: Mulalić, Ilenič, Đurić, Klemenčič (od 19. Schoissengeyr), Alić, Husmani, Markuš, Saitoski (od 77. Perc), Kovačević (od 88. Podlogar), Jakupović, Durdov.
Maribor: Bergsen, Žinič, Mitrović, Uskoković, Šoštarič Karič (od 82. Guerrico), Vidaković, Antolin (od 57. Brnić), Repas, Vipotnik (od 73. Laušić), Kronaveter (od 82. Božić), Sirk (od 57. Baturina).
Rumeni kartoni: Schoissengeyr; Repas, Sirk, Uskoković, Mitrović, Guerrico.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Domžalah

Konec tekme.

GOOOL! Vendarle ostaja nekaj upanja za vijoličaste, ki so v 94. minuti srečanja znižali zaostanek.

GOOOL! Domžale so v 84. minuti prišle še do tretjega zadetka in tekma se zdi odločena.

55. minuta: Nova velika priložnost za domačine. Po prostem strelu in odlični uigrani akciji so bili igralci Domžal premalo zbrani, da bi povišali svojo prednost.

GOOOL! Domžale znova vodijo. V 50. minuti je zadel Ivan Durdov.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

GOOOL! Vodstvo domačinov ni trajalo dolgo. Maribor je vsega šest minut zaostajal, vijoličasti so nekoliko srečno prišlo do izenačujočega zadetka. Zadel je Rok Sirk.

GOOOL! Domžale vodijo. Franko Kovačević je sanjsko začel svojo pot v slovenski prvi ligi.

5. minuta: Po podaji iz kota so imeli Domžalčani prvo priložnost, toda Mariborčani so žogo zbili z golove črte.