Vijoličasti z zmago nad Domžalami prehiteli Koper

Nogomet 11. Dec 202122:40 > 22:53 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v tekmi 20. kroga Prve lige Telemach premagali Domžale z 1:0 (0:0).

Za konec jesenskega dela so se v Mariboru pomerili vijoličasti in Domžalčani. Mariborčani so lovili vsaj začasno vodstvo na lestvici in ga z zmago v sami končnici tudi dobili; zdaj imajo 39 točk, dve več kot Koper, ki pa ga tekma tega kroga še čaka v nedeljo.

Po drugi strani so Mariborčani povečali naskok pred Olimpijo na osem točk (a imajo tudi dve tekmi več). Domžalčani so s 23 točkami ostali na šestem mestu.

90.+1: GOOOOOOOOL! Repas je zadel svoj prvi gol v tekočem prvenstvu! Milec je podal v sredino, Vuklišević je žogo prestregel z drsečim štartom ter jo na pladnju serviral utekajočemu Repasu. Bivši član Domžal je “odpadek” pospravil pod prečko!

89. minuta: Maribor pritiska na gol, Milec je z zavrtinčenim strelom poskusil od daleč in zadel zunanji del mreže.

75. minuta: Spet je imel priložnost Mudrinski. Strel je zletel nekoliko višje od njegovih predvidevanj in želja.

71. minuta: Repas si je pripravil idealen položaj za strel, se odločil za udarec s kakšnih 15 metrov od gola ter pomeril tik ob vratnici.

63. minuta: Repas je padel v kazenskem prostoru, a tik pred tem naredil prekršek v napadu, ko je s komolcem udaril branilca Domžal.

59. minuta: Nekdanji član Maribora, zdaj pa Domžal, Damjan Vuklišević je potrdil tisti rek o tem, da branilci niso najbolj spretni pri zaključevanju. Žogo, ki mu je idealno “sedla” na levico, je poslal nekoliko previsoko.

53. minuta: Nevarno podajo z leve strani je pri oddaljenejši vratnici pričakoval Georgijević, toda do žoge pritekel za drobec sekunde prepozno.

50. minuta: Enes Alić je zaradi prekrška porumenel. Prosti strel Maribora je izvedel Alvir, čigar podaja ni bila prenevarna.

KONEC PRVEGA POLČASA

45.+5 minuta: Mudrinski je žogo prekrasno sprejel na prsa in se odločil za volej z roba kazenskega prostora ter meril kakšne tri metre previsoko.

45.+4 minuta: Po predložku Marka Alvirja s kota, je najvišje skočil Nemanja Mitrović in z glavo žogo poslal tik ob levi vratnici Mulalića. Ostaja 0 proti 0.

45.+1 minuta: Po predložku v kazenski prostor je tam padel Sikošek. Ob glasnem negodovanju publike in mariborskih nogometašev se sodnik Roberto Ponis z VAR sobo vseeno ni odločil za enajstmetrovko.

42. minuta: Nov eksces mariborske navijaške skupine, ki je s pirotehničnimi sredstvi zadimila del igrišča, kjer v prvem polčasu igrajo Domžalčani. Tekma je prekinjena.

32. minuta: Osmi zadetek Mudrinskega v letošnjem prvenstvu, a je VAR soba gol razveljavila. Žogo je proti golu usmeril Gregor Sikošek, smer je tik pred Mulalićem spremenil Mudrinski in prefinjeno premagal domžalskega čuvaja mreže, posnetek pa je pokazal, da je bil Srb za drobec sekunde prehiter. Ofsajd!

25. minuta: Najlepša priložnost za Mariborčane. S kakšnih 15 metrov od gola je do strela prišel Danijel Šturm in meril za las čez prečko.

19. minuta: Georgijević je lepo odložil žogo na rob kazenskega prostora, kjer je s svojo zlato desnico meril Senijad Ibričić, a je za še lepšo parado poskrbel Ažbe Jug ter “snel” žogo, ki je potovala tik za vratnico.

16. minuta: Tekma je začasno prekinjena, ker so se mariborski navijači s kepami spravili na domžalskega vratarja Ajdina Mulalića.

12. minuta: Napaka kapetana Maribora Martina Milca, ki je žogo podal do Slobodana Vuka, ta je podaljšal do Dejana Georgijevića, njegov strel pa je Ažbe Jug zlahka obranil.