Za Maribor so bila vrata Tabora kot zakleta, nato pa …

Nogomet 23. Apr 202219:44 0 komentarjev

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 32. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Mariboru z 1:2 (1:0).

Kraševci so hitro nekajkrat opozorili nase, med drugim Rodrigue Bongongui v šesti minuti, ko mu ni uspelo dobro streljati iz bližine. V deseti minuti pa so bili blizu vodstvu Mariborčani, ko je streljal Aljaž Antolin s približno enajstih metrov in zadel prečko.

Le minuto zatem pa je Antoine Makoumbou zakrivil enajstmetrovko, ko je v kazenskem prostoru podrl Bongonguija, z bele točke pa je v 13. minuti nato zadel Dino Stančič. To je bil njegov deseti gol v sezoni. Pri tem pa se je poškodoval še mariborski vratar Ažbe Jug (nepremagan je bil 417 minut), ki ga je zamenjal Menno Alexander Bergsen.

V 18. minuti je prvič nase opozoril tudi povratnik v mariborski napad Ognjen Mudrinski, čigar strel je Jan Koprivec izvrstno obranil, a se je zdelo, da je bil prvi strelec lige tudi v prepovedanem položaju. Deset minut pozneje je v kazenskem prostoru do strela lepo prišel Martin Milec, toda malce z desne zadel nasprotno vratnico. V 36. minuti pa se je znova zatresel okvir sežanskega gola, takrat je prečko z desetih metrov zadel Mudrinski.

V 52. minuti so le centimetri Đorđeja Ivanovića ločili od “evrogola”, ko je sprožil z roba kazenskega prostora z desne strani in zadel oddaljeno vratnico. Tako se je že četrtič na tekmi zatresel okvir domačih vrat. Dve minuti pozneje pa se je le zatresla tudi mreža sežanske ekipe, ko je z desne strani kazenskega prostora z nizkim diagonalnim strelom zadel Rok Kronaveter.

Isti igralec je v 60. minuti le za malo zgrešil cilj s prostega strela z 19 metrov, malce za njim je bil nenatančen še Jan Repas, na drugi strani pa je Bongongui v 70. minuti streljal v kazenskem prostoru, toda Bergsen je bil na mestu. Tri minute zatem pa je takoj po vstopu v igro Mariborčane v vodstvo popeljal Marcos Tavares, ko je iz bližine dosegel svoj rekordni 159. zadetek v slovenski prvi ligi.

Pozneje je sprva Erik Salkić dobil rdeči karton zaradi igre z roko, a je sodnik po pregledu posnetka odločitev spremenil. V končnici tekme sta si ekipi priigrali še nekaj polpriložnosti, toda Štajerci so vendarle brez posebnih težav zadržali prednost.

Tabor bo v 33. krogu v soboto gostil Radomlje, Maribor pa Koper.

CB24 Tabor Sežana – Maribor 1:2 (1:0)

Stadion Rajka Štolfe, sodniki: Ponis, Vidali, Černe.

Strelci: 1:0 Stančič (13./11 m), 1:1 Kronaveter (54.), 2:1 Tavares (73.).

Tabor: Koprivec, Kouao (od 56. Iscaye), Ristić, Ovsenek, Salkić, Grobry (od 56. Sušić), Tolić (od 65. Krivičić), Mavretič (od 81. Zeljković), Monjac (od 65. Keita), Bongongui, Stančič.

Maribor: Jug (od 15. Bergsen), Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Makoumbou, Repas, Šturm (od 72. Žugelj), Antolin (od 46. Kronaveter), Ivanović (od 91. Alvir), Mudrinski (od 72. Tavares).

Rumena kartona: Bongongui; Antolin.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Sežani

Konec tekme v Sežani!

73. minuta: GOOOL! 1:2! Preobrat v Sežani. Takoj po vstopu v igro je v polno meril veteran Marcos Tavares, ki je dosegel že svoj 159. zadetek v prvi slovenski ligi. Podal mu je Nemanja Mitrović z glavo, izjemni napadalec pa je meril v polno.

54. minuta: GOOOL! 1:1! Vendarle izenačenje! V polno je zadel Rok Kronaveter, ki igra svojo jubilejno 300. tekmo v prvi slovenski ligi. Po slabem izbijanju Salkića je iz prve sprožil Kronaveter in poskrbel za izenačenje.

Zadetek Kronavetra:

52. minuta: To je neverjetno! Maribor in nova vratnica. Po lepi podaji Roka Kronavetra, ki je v igro prišel ob polčasu, je do strela prišel Đorđe Ivanović in odlično sprožil, a veselje je tudi njemu preprečila vratnica.

Vratnica Ivanovića:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

36. minuta: Še ena prečka Maribora! Maribor je spet izigral obrambo domačega Tabora, Mudrinski je lepo podal na desno stran do Milca, ta mu je žogo vrnil, srbski napadalec pa je žogo spet poslal v prečko! Vnovič veliko sreče za Tabor.

Prečka Mudrinskega:

28. minuta: Znova se strese okvir vrat Tabora. Po lepem preigravanj in lepo odmerjenem strelu je že premagal Jana Koprivca, a sežanskega vratarja je ponovno rešil okvir vrat.

Vratnica Milca:

17. in 18. minuta: Maribora je imel dve lepi priložnosti za izenačenje. Zapravila sta jo Mudrinski in Šturm.

13. minuta: GOOOL! 1:0! Maribor že zaostaja v Sežani. Po prekršku za enajstmetrovko, Antoine Makoumbou je zrušil Rodrigueja Bongongiuja, je Sežance v vodstvo popeljal Dino Stančič. Ob poskusu branjenja strela z bele točke se je poškodoval še vratar Ažbe Jug, ki ga je moral zamenjati Menno Bergsen. Za Nizozemca je to prvi nastop v najmočnejši slovenski ligi.

Prekršek za enajstmetrovko:

Zadetek za 1:0:

10. minuta: Kakšna priložnost za Maribor. Po bliskovitem protinapadu je do strela prišel mladi, 19-letni Aljaž Antolin in stresel prečko Tabora. Ostalo je pri 0:0.

Prečka Maribora:

6. minuta: Velika priložnost za Tabor! Po zmedi v gostujoči obrambi je do strela prišel Rodrigue Bongongui, a Kamerunec je bil premalo natančen.

Priložnost Bongonguija:

Začetek tekme v Sežani!

Začetni postavi:

#social-embed_0

#social-embed_1

Pred tekmo:

Že prva tekma v tem krogu bo odgovorila na nekaj odprtih vprašanj – tako o boju za naslov kot tudi za obstanek. Če Tabor proti Mariboru ne bo vknjižil točk, bo njihov obstanek po “rednem delu” sezone vse manj verjeten. Dušan Kosić se bo moral tokrat znajti brez suspendiranega stebra obrambe Klemna Nemaniča, dejstvo pa je, da bo zadnja vrsta Kraševcev znova na hudih preizkušnjah. A Tabor se je v tej sezoni že večkrat izkazal kot trd oreh za nasprotnika, Maribor v Sežani zagotovo ne čaka “sprehod v parku”.

Maribor je Tabor premagal šestkrat zapored.

Najbolj pomembna informacija iz tabora Mariborčanov je zagotovo ta, da je po poškodbi znova nared Ognjen Mudrinski. Maribor s srbskim napadalcem in Maribor brez njega sta dve različni ekipi, kar je najbolje nakazal obračun v prejšnjem krogu, ko vijolice niso uspele streti obrambe Radomelj. Tudi tokrat pristop nasprotnika ne bo prav nič drugačen, Sežanci bodo verjetno od prve minute naprej postavili obrambni zid, vijolice pa bodo iskale čim hitrejši zadetek, ki bi jim močno olajšal nadaljevanje tekme. Tri točke so za Mariborčane absolutno nujne.