Prvi Verbičev gol sezone, v pokalu je zablestel

Nogomet 27. Okt 202121:35 1 komentar
Benjamin Verbič je v Ukrajini prišel do prvega gola v sezoni. FOTO: Guliverimages.

Slovenski reprezentant Benjamin Verbič je v ukrajinskem pokalu z golom in asistenco popeljal kijevski Dinamo do zmage nad Mariupolom z 2:1 in četrtfinala.

Benjamin Verbič, ki je imel v tej sezoni težave s poškodbo, je pri zmagi v Mariupolu v 16. minuti z golom Dinamo popeljal do vodstva z 1:0, v 33. minuti pa se izkazal z asistenco za gol ukrajinskega branilca Artema Šabanova, ki je zadel za vodstvo gostov z 2:0. Mariupol je do konca tekme, zadel je v 85. minuti, znižal zaostanek na 1:2, kaj več pa trenutno zadnjeuvrščenemu ukrajinskemu prvoligašu ni uspelo.

Verbič, ki je zaradi težav z zdravjem v tej sezoni odigral vsega sedem tekem, danes pa bil sploh prvič v tej sezoni na igrišču od prve do zadnje minute, je zabil sploh prvi gol v tej sezoni.

Sedemindvajsetletni slovenski krilni napadalec je v tej sezoni odigral še 155 minut v petih nastopih v ukrajinskem prvenstvu, v katerem je Dinamo trenutno vodilni, 14 minut v enem nastopu pa je zbral v Ligi prvakov, v kateri pa Kijevčanom v družbi Bayerna Münchna, Barcelone in Benfico ne gre najbolje. Trenutno so pri vsega točki in na dnu lestvice.