PSG vse dlje od naslova

Nogomet 9. Maj 202123:18 0 komentarjev

Nogometaši Paris Saint-Germaina so po remiju proti Rennesu vse dlje od ubranitve naslova francoskih prvakov. Lille ima namreč dva kroga pred koncem na vrhu tri točke prednosti.

Nogometaši PSG-ja bodo težko ubranili naslov francoskih prvakov. Po petkovi zmagi Lilla s 3:0 nad Lensom so Parižani danes v Rennesu zgolj remizirali (1:1) in zdaj za prvim mestom zaostajajo tri točke. Današnjo tekmo so sicer dobro odprli, prevladovali na igrišču, gol pa dosegli tik pred koncem polčasa, ko je enajstmetrovko zaradi prekrškom nad Layvinom Kurzawajem uspešno izkoristil Neymar, ki je včeraj podaljšal zvestobo PSG do leta 2025.

V drugem delu je bil Rennes enakovreden nasprotnik in po zaslugi Sehrouja Guirassyja z glavo po kotu izenačil v 71. minuti. Namesto zaključnega pritiska Parižanov je v 87. minuti rdeči karton prejel branilec Presnel Kimpembe in izid se do konca ni več spremenil.

Še naprej pa ostaja zelo tesen obračun tudi za tretje mesto v Ligue 1, ki prinaša kvalifikacije za ligo prvakov v sezoni 2021/22. S točko prednosti ga z današnjo zmago pri Reimsu (0:1) znova drži Monaco, ki je odgovoril na včerajšnji uspeh Lyona (zmaga proti Lorientu s 4:1).