Radeški diamant zaoral v ledino avstrijske Bundeslige

Nogomet 22. Jul 202222:25 > 22:31 0 komentarjev
Na prvih treh uradnih tekmah nove sezone je zabil dva gola in prispeval asistenco. FOTO: Guliverimage

Benjamin Šeško je zelo pomembno sezono, ki ga utegne dokončno izstreliti med najbolj dragocene evropske napadalce, začel imenitno. V dresu Red Bull Salzburga je dal na otvoritveni tekmi avstrijske Bundeslige prvi gol za zmago proti rivalom iz prestolnice.

Šeško je zadel v 37. minuti, kasneje prispeval še nesebično podajo za vodstvo s 3:0.

Mladenič iz Radeč ob Savi si je lepo priložnost priigral že pred golom, stresel prečko, ob koncu prvega polčasa pa se naposled vpisal med strelce, potem ko je podajo po zraku z desne v kazenski prostor spravil švicarski krilni napadalec, Noah Okafor.

Po njegovem predložku je Brazilec Fernando prišel do ugodnega položaja za strel z glavo, a se je nesebično odločil za podajo do Šeška. Ta je žogo z izjemno reakcijo pospravil v mrežo.

V drugem polčasu so “rdeči biki” še bolj izrazito zagospodarili na zelenici in zadeli še dvakrat. Prste vmes je imel tudi 19-letnik iz Zasavja.

Brez egoizma

Izjemen gol je v 56. minuti uspel Fernandu, le pet minut kasneje je poigravanje gostov kaznoval Šeško. Prestregel je podajo obrambnega igralca gostov, najprej streljal, po obrambi vratarja pa “odpadek” spravil do Okaforja, ki mu ni bilo težko zaključiti v prazno mrežo.

Austria sicer ne sodi med glavne favorite za naslov prvaka, toda suverena zmaga nad to ekipo iz prestolnice je vedno sladka. Naslednji izziv Šeška in soigralce čaka 27. julija na prijateljski tekmi z Liverpoolom, potem pa v 2. krogu Bundeslige gostujejo pri Sturmu.

Salzburgu naj bi v tej sezoni največ preglavic pri naskakovanju 10. zaporedne “zvezdice” po mnenju strokovnjakov povzročala graški Sturm in Rapid Dunaj.