Razkrito ozadje Messijeve kultne proslave proti Nizozemski

Nogomet 5. Jan 202414:31 1 komentar
Nepozabno proslavljanje Lionela Messija proti Nizozemski. FOTO: Profimedia.

V Netflixovi novi dokumentarni seriji so razkrili ozadje kultne proslave zadetka Lionela Messija na tekmi četrtfinala svetovnega prvenstva 2022 proti Nizozemski.

Lionel Messi je bil na četrtfinalni tekmi svetovnega prvenstva 2022 v Katarju proti Nizozemski povsem drugačen, kot smo ga vajeni. Po tekmi je verbalno napadel nizozemskega napadalca Wouta Weghorsta, med njo pa poskrbel za zanj povsem neznačilno proslavljanje gola.

Ko je v 73. minuti zadel z enajstmetrovke in Argentino popeljal v vodstvo z 2:0, je stekel pred nizozemsko klop, se postavil v smeri njenega selektorja Louisa van Gaala, razprl dlani in ju postavil ob svoja ušesa. To je fotografija, ki je v trenutku postala ena od najbolj kultnih v zgodovini svetovnih prvenstev in nogometa.

Zdaj so v Netflixovi dokumentarni seriji “Captais of the World” (kapetani sveta), v kateri najbolj znani ponudnik pretočnih vsebin s kapetani vseh reprezentanc z zadnjega svetovnega prvenstva v šestih delih podoživlja dogajanje v Katarju, razkrili ozadje te legendarne proslave.

Kamen spotike (tudi) Juan Riquelme

“Tako je zadetke proslavljal Juan Roman Riquelme, eden od Messijevih idolov, ki je bil član Barcelone v času, ko je bil njen trener van Gaal. Ta Argentinca ni preveč spoštoval in je skoraj uničil njegovo kariero,” je povedal francoski novinar Julien Laurens.

“Messi tega nikoli ni pozabil,” je dodal in spomnil na nekdanjega argentinskega nogometnega virtuoza, ki je prav tako nosil dres s številko 10 in je barve Barcelone branil v sezoni 2002/03.

Messi je v omenjenem dokumentarcu povedal, da je med svetovnim prvenstvom v Katarju z Riquelmejem komuniciral.

Nizozemska je na eni najbolj spektakularnih tekem zadnjega svetovnega prvenstva do konca rednega dela tekme sicer prišla do izenačenja, potem ko je gol za 2:2 zabila v enajsti minuti sodnikovega dodatka, potem pa vseeno izpadla po enajstmetrovkah.

Med selektorjem Nizozemske in kapetanom Argentine je bilo vroče tudi po tekmi. FOTO: Profimedia.

Louis Van Gaal se je igral z ognjem in se opekel

“Ni mi všeč, ko pred tekmo kdo provocira nasprotnika. To ni del nogometa. Spoštujem vsakogar, a želim, da spoštujejo tudi mene. Van Gaal tega ni storil,” je po tekmi, ki so jo Argentinci po enajstmetrovkah dobili s 4:3, povedal argentinski kapetan Messi, ki ga je van Gaal razjezil z nastopom na novinarski konferenci dan pred tekmo.

Legendarni Nizozemec je takrat dejal, da argentinski kapetan med tekmo veliko hodi po igrišču in ne sodeluje v obrambi, kar naj bi bila velika priložnost za Nizozemce, ki naj bi jo skušali izkoristiti.

Ni jim uspelo. Messi je bil najboljši na igrišču.

Najprej je prispeval fenomenalno asistenco za vodilni gol Argentine, ki ga je v prvem polčasu zabil Nahuel Molina, potem je zadel z enajstmetrovke in bil za konec uspešen tudi pri enajstmetrovki po koncu podaljškov.