Mura ponovno brez zmage, Olimpija slavila na Krasu

Nogomet 8. Avg 202122:42 > 23:16 2 komentarja

Mura tudi po štirih krogih Prve Lige Telemach ostaja brez zmage. V Kidričevem je z Aluminijem igrala neodločeno 1:1. Več razloga za veselje so imeli pri Olimpiji, ki je po preobratu z 2:1 slavila v Seženi. V edini sobotni tekmi je Maribor premagal Radomlje (2:1), Bravo pa je v petek z igralcem manj porazil Celje (2:1). Obračun med Koprom in Domžalami je bil zaradi evropskih obveznosti rumene družine prestavljen na kasnejši termin.

Državni prvaki kljub izjemnemu zadetku Mitje Lotriča tudi po 4. krogu ostajajo brez zmage v novi sezoni, to pa hkrati velja tudi za Kidričane. Ti so tretjič v sezoni igrali neodločeno, precej zaslug pri tem je imel vratar Luka Janžekovič, ki je paral živce predvsem Mihaelu Klepaču, ob koncu tekme pa je z izvrstnima obrambama po strelih Tomija Horvata in Luke Bobičanca poskrbel, da se je tekma končala z deljenim plenom. Mura je tako pri dveh točkah, Aluminij pa pri treh.

Izjemen zadetek Mitje Lotriča:

Olimpija po zasuku slavila v Sežani

Nogometaši Olimpije so v Sežani prišli do druge zaporedne prvenstvene zmage in se s tremi točkami prebili tik pod vrh ligaške razpredelnice. Po zmagi na derbiju proti Mariboru so bili Ljubljančani z 2:1 boljši od Tabora.

Zadetek za zmago v Sežani:

Prvi so sicer mrežo zatresli domači, potem ko je žogo v 52. minuti v lastno mrežo pospravil Đorđe Crnomarković. Branilec se je za napako odkupil le štiri minute pozneje, ko je zadel po podaji iz kota, za dokončni preobrat in tri točke Ljubljančanov pa je slabe pol ure pred koncem dvoboja poskrbel Aldair.

Zmaji bi sicer lahko zadeli že v prvem polčasu, a je enajstmetrovko po prekršku nad Aldairom zastreljal kapetan Timi Max Elšnik.

Maribor ustavil Radomlje

V edini sobotni tekmi so se nogometaši Maribora po porazu na derbiju proti Olimpiji vrnili na zmagovalna pota. Na gostovanju v Domžalah so bili boljši od Radomelj z 2:1 in jim prizadejali prvi poraz v novi sezoni.

Prvi zadetek Sirka v vijoličnem dresu:

Vijolični, ki so se z novimi tremi točkami povzpeli na vrh prvenstvene lestvice, so oba zadetka dosegli že v prvem polčasu, potem ko je najprej z najstrožje kazni zadel Blaž Vrhovec, na 2:0 pa je z neubranljivim strelom z glavo povišal Rok Sirk.

Radomlje so v drugem polčasu zaigrale napadalneje, prek rezervista Saše Varge v 65. minuti znižale zaostanek, a do zasuka niso uspele priti. “Pripravili smo si nekaj priložnosti, ki pa jih nismo znali izkoristit,” je po tekmi dejal nogometaš Radomelj Mark Zabukovnik.

Bravo premagal Celjane

Prva tekma je bila na sporedu že v petek. Zmage so se veselili Šiškarji. Bravo je že v 15. minuti ostal z igralcem manj, potem ko je po grobem prekršku rdeč karton dobil Gregor Bajde, ki je le dan pred tekmo podpisal za klub iz Spodnje Šiške. Celjani so številno premoč kronali v 32. minuti, uspešen je bil Tamar Svetlin.

Celjski grofi so bili v nadzoru nad tekmo, ko si ne neumnost privoščil še David Zec. Hitro je dobil dva rumena kartona in moral v 58. minuti pod prho. Moštvi sta bili na igrišču znova izenačeni po številu nogometašev, a domači so bili boljši nasprotnik. Za najlepšo potezo tekme je poskrbel Martin Kramarič, ki je v 70. minuti izenačil z močnim strelom pod prečko.

Zadetek Martina Kramariča za 1:1

Dvoboj je bil odločen v sodnikovem dodatku. Za novo nespametno potezo gostov je poskrbel Maj Mittendorfer, ki je brez potrebe v kazenskem prostoru odrinil Amarja Memića. Strel z bele točke je izkoristil Kramarič in dokončal preobrat.

Bravo je z zmago in tremi remiji ostal neporažen v sezoni. Celjane so premagali že četrtič zapored. Grofje medtem ostajajo pri vsega treh točkah po štirih odigranih dvobojih.

Prva liga Telemach, 4. krog

Petek:
Bravo – Celje 2:1 (0:1)
Strelci: 0:1 Svetlin (32.), 1:1 Kramarič (70.), 2:1 Kramarič (90./11 m).

Sobota:
Koper – Domžale (preloženo)
Radomlje – Maribor 1:2 (0:2)
Strelci: 0:1 Vrhovec (16./11 m), 0:2 Sirk (26.), 1:2 Varga (65.).

Nedelja:
Tabor Sežana – Olimpija 1:2 (0:0)
Strelci: 1:0 Crnomarković (52./avtogol), 1:1 Crnomarković (56.), 1:2 Aldair Djalo (61.) .

Aluminij – Mura 1:1 (1:1)
Strelca: 0:1 Lotrič (21.), 1:1 Kadrić (31.).