PLT: Maribor odpihnil Domžale, Olimpija le do točke

Nogomet 25. Jul 202122:06 > 30. Jul 2021 11:57 1 komentar

V derbiju 2. kroga Prve Lige Telemach so nogometaši Maribora v Ljudskem vrtu s 3:1 premagali Domžale in se z drugo zmago utrdili na vrhu lestvice. Na prvi nedeljski tekmi je Olimpija v Domžalah le remizirala z Radomljami (1:1). Že v soboto je Koper drugi zaporedni poraz prizadejal prvaku Muri (3:2), Bravo in Aluminij sta se razšla brez zadetkov, že v petek pa so Celjani z 1:0 slavili v Sežani.

Nogometaši Maribora so po super prvem polčasu zanesljivo vpisali drugo zmago v novi sezoni domačega prvenstva. V derbiju kroga so s 3:1 premagali Domžale in kot edini ostajajo s stoodstotnim izkupičkom.  Mrežo Domžal je v 14. minuti načel Aleks Pihler, po izključitvi kapetana Domžal Senijada Ibričića v 26. minuti pa je Maribor do konca prvega polčasa zadel še dvakrat. Na 2:0 je povišal Rudi Požeg Vancaš, na visokih 3:0 pa je s svojim drugim zadetkom na tekmi povišal Pihler.

Domžalčani so v drugem polčasu uspeli doseči častni zadetek. V polno je meril Zeni Husmani in postavil končni izid 3:1. Mariborčani na vrhu lestvice vodijo s šestimi točkami, Domžalčani bodo morali na prve točke še malce počakati.

Zmaji niso navdušili, Radomljani do nove točke

Na prvi nedeljski tekmi nismo videli zmagovalca (1:1). Na prvi prvenstveni tekmi se je veliko pričakovalo od Olimpije, ki je bila v Domžalah proti Radomljam velik favorit, a domači so grizli in grizli in na koncu so bili celo Ljubljančani tisti, ki so bili lahko z osvojeno točko celo zadovoljni.

Olimpija je po odlični akciji, ki jo je začel Tomislav Tomić, zadela prek Save Petrova v 17. minuti srečanja, veselje pokalnih prvakov pa ni trajalo dolgo, saj so Radomljani izenačili le pet minut kasneje po zadetku Andreja Pogačarja. Njegov strel je za hrbet Nejca Vidmarja, ki se je izkazal z nekaj res odličnimi obrambami, spravil soigralec Uroš Korun.

V soboto nov poraz Mure

Mura, ki brani naslov, je v soboto idealno začela srečanje, povedla že v petdeseti sekundi prek Kaia Cipota, Koprčani so hitro odgovorili in do polčasa celo povedli.

Ante Šimundža
Ante Šimundža je z Muro po dveh tekmah brez točke. Foto: Uroš Skaza

Cipot se je med strelce vpisal tudi zelo hitro po prvem sodnikovem žvižgu drugega polčasa, zadel je z volejem, Prekmurci so nasploh v prvih desetih minutah nadaljevanja delovali za razred boljša ekipa, a svojih priložnosti z izjemo Cipota niso izkoristili in kazen je sledila v 62. minuti.

Lepo akcijo je zaključil Maks Barišić in poskrbel za prvi sveženj treh točk Koprčanov v novi sezoni.

“Dali smo vse od sebe, na koncu smo malo več tvegali, zamenjalo se je pol ekipe, zato sem na ekipo res ponosen,” je po tekmi dejal strelec odločilnega zadetka, Barišić.

Po 180 minutah še zmeraj brez gola

Ekipi Brava in Aluminija tudi po 180 minutah nove sezone čakata na prvi gol v mreži nasprotnika in tudi svoji mreži.

Obe moštvi sta po dveh odigranih tekmah pri dveh točkah, na stadionu ŽAK so si v soboto oboji pripravili kar nekaj lepih priložnosti, izpostaviti velja vratnico Ljubljančanov v prvem polčasu in krasno priložnost Maružina na začetku drugega dela, ko bi lahko žogo podal do Kramariča, a se je odločil za strel s strani.

Nogometna tekma
Tabor Sežana je gostila visokoleteče Celjane.

Celjani do minimalne zmage v Sežani

Nogometaši Celja so po porazu v uvodnem krogu proti Mariboru na svoji drugi prvenstveni tekmi letošnje sezone v petek prišli do prve zmage. Dosegli so jo na gostovanju pri Taboru iz Sežane, ki je pred tednom dni v Fazaneriji s kar 3:0 premagal Muro. Igralci trenerja Agrona Šalje so se predstavili v pozitivni luči in z napadalno igro večkrat nevarno ogrozili vrata Kraševcev, a edini zadetek na tekmi dosegli v 49. minuti, ko je vratarja Jana Koprivca z najstrožje kazni premagal Žan Medved.

Koper – Mura 3:2 (2:1)
Strelci: 0:1 K. Cipot (1.), 1:1 Mulahusejnović (13.), 2:1 Parris (39.), 2:2 K. Cipot (48.), 3:2 Barišić (62.).

Nedelja:
Radomlje – Olimpija 1:1 (1:1)
Strelca: 0:1 Petrov (17.), 1:1 Pogačar (22.).

Maribor – Domžale 3:1 (3:0)
Strelci: 1:0 Pihler (14.), 2:0 Požeg Vancaš (31.), 3:0 Pihler (36.), 3:1 Husmani (54.).