Še vedno neporažene Radomlje iz Kidričevega s tremi točkami

Nogomet 30. Jul 202122:30 0 komentarjev
NK Bravo NK Radomlje
Radomljani so v Kidričevem vpisali prve tri točke v novi sezoni.

Nogometaši Kalcer Radomelj so v 3. krogu Prve lige Telemach Slovenije premagali Aluminij z 2:0 (1:0).

S tekmo med Aluminijem in Kalcer Radomljami se je v Kidričevem začel tretji krog Prve lige Telemach Slovenije. Prvih treh točk v novi sezoni so se veselili gostje, ki so zasluženo slavili z 2:0. Po dveh neodločenih izidih proti Bravu in Olimpiji je Kalcer še neporažen, Aluminij, ki je v uvodnih dveh krogih prav tako dvakrat remiziral, pa v novi sezoni ostaja brez doseženega zadetka.

Izenačen prvi polčas ni postregel z veliko priložnostmi. V beležkah je pristala 12. minuta, ko je Aluminij v dveh zaporednih akcijah nevarno ogrozil vrata gostov. Najprej je bil za las prekratek Rok Kidrič, po kotu pa je z glavo nenatančno meril Luka Petek.

Radomlje so dvakrat prišle do priložnosti za zadetek; prvo v 25. minuti je Mark Zabukovnik zapravil oziroma žogo iz neposredne bližine poslal v prečnik, drugo v 42. minuti pa je isti igralec pretvoril v vodstvo 1:0.

Akcijo je lepo začel Mateo Mežek, se spretno otresel nekaj domačih nogometašev, s podajo zaposlil Ivana Šarića, ki je v kazenskem prostoru našel Marka Zabukovnika, ta pa je okroglo usnje s 15 metrov poslal v zgornji levi kot vratarja Tiborja Banića.

V drugem delu se je igra razživela. V uvodnih petnajstih minutah so domači poskušali predvsem s streli od daleč, vendar sta bila Gašper Pečnik in Aljaž Krefl premalo natančna.

Ofenzivna igra Aluminija je gostom na drugi strani sprostila precej prostora, tako da je bil Kalcer s hitrimi protinapadi bolj nevaren.

Enega od teh je v 79. minuti na svoji polovici začel Saša Varga, Marko Božič je lepo podal Sandiju Nuhanoviću, ta pa je žogo izkušeno po tleh poslal v mrežo in rešil vprašanje zmagovalca.

Naslednji konec tedna bo Kalcer Radomlje gostil Maribor (7. 8.), Aluminij pa državne prvake iz Murske Sobote (8. 8.).

Aluminij – Radomlje 0:2 (0:1)

Športni park, sodniki: Jug, Pospeh, Špur.

Strelca: 0:1 Zabukovnik (42.), 0:2 Nuhanović (79.).

Aluminij: Banić, G. Pečnik, T. Pečnik (od 77. Brest), Marinšek, Kidrič (od 77. Kadrić), Petek, Flakus Bosilj (od 69. Bizjak), Bolha, Nkama (od 69. Prša), Krefl (od 86. Ploj), Azemović.

Radomlje: Šugić, Primc, Jazbec, Zabukovnik (od 46. Pišek, od 84. Blaić), Nuhanović, Cerar (od 84. Kregar), Šarić (od 62. Varga), Ihbeisheh, Mužek, Pogačar, Guček.

Rumeni kartoni: Bolha, Azemović, Bizjak; Jazbec, Pišek.

Rdeči karton: Bolha (95.).

KONEC TEKME! Radomlje so v Kidričevem z 2:0 premagale Aluminij in vpisale prvo zmago v letošnji sezoni.

89. minuta: Priložnost za Radomlje, da dosežejo še tretji zadetek. V kazenskem prostoru se je tudi z nekaj sreče do žoge prebil Varga, vendar meril prek vrat.

Zadetek Nuhanovića:

79. minuta: Gooool! 2:0 za Radomlje. Gosti so izpeljali hiter protinapad, ki ga je začel Saša Varga, s strelom po tleh s približno petih metrov pa uspešno zaključil Sandi Nuhanović in povišal vodstvo.

Prosti strel Piška:

73. minuta: Priložnost za Radomlje. S prostega strela je od daleč zapretil rezervist Anže Pišek, z obrambo pa se je izkazal vratar Tibor Banić.

59. minuta: Tokrat so hiter protinapad izpeljali Radomljani. V kazenskem prostoru se je do žoge prebil Cerar, a ga je pri tem uspešno oviral eden od domačih branilcev in mu uspešno preprečil nevarnejši poskus.

Priložnost Krefla:

57. minuta: Domači so izpeljali hiter protinapad, ki ga je zaključil Krefl, a njegov strel po tleh gostujočemu vratarju ni povzročil preglavic.

54. minuta: Priložnost za Radomlje. Po predložku v kazenski prostor je žogo z glavo odbil eden od nogometašev Aluminija. A le do kapetana Radomelj Luke Cerarja, ki je poskusil z atraktivnim volejem, a ustrelil previsoko.

49. minuta: Priložnost za Aluminij. Tim Pečnik je imel dovolj časa, da si je dobro nastavil žogo, ustrelil s približno 17 metrov, a meril previsoko.

KONEC PRVEGA POLČASA!

Priložnost Flakus Bosilja:

44. minuta: Priložnost za Aluminij. David Flakus Bosilj je poskusil s strelom po tleh, a za las zgrešil vrata.

Zadetek Zabukovnika:

42. minuta: Goool! 1:0 za Radomlje! Ivan Šarić je neovirano prodrl po levi, kjer je imel veliko prostora in je podal do Zabukovnika, ta pa je z roba šestnajstmetrskega prostora z močnim projektilom poslal žogo v desni vratarjev kot.

Prečka Zabukovnika:

25. minuta: Priložnost za Radomlje. Po predložku Gala Primca v kazenski prostor se je žoga odbila do Marka Zabukovnika, ki je sprožil močan strel z le nekaj metrov, a zadel prečko.

22. minuta: Nova priložnost za Aluminij. Po napaki vratarja Davida Šugića se je priložnost ponudila Kreflu, ki pa je streljal preslabo.

12. minuta: Priložnost za Aluminij. Po močnem predložku Aljaža Krefla je bilo za nekaj trenutkov vroče v kazenskem prostoru Radomelj, a so gosti žogo uspešno izbili.

10. minuta: Zelo miren začetek tekme. Doslej ni uspela še nobena stran resneje zapretiti. Igra se odvija predvsem na sredini igrišča.