PLT: Koprčani se v Stožicah veselijo zmage in drugega mesta

Nogomet 15. Avg 20218:30 > 22:30

Za zaključek 5. kroga Prve lige Telemach sta se udarila Olimpija in Koper. Ekipa z Obale je po hitrem zaostanku zabila zmajem kar tri gole. Petkovo odprtje kroga je bilo sicer v Celju, kjer na tekmi med Celjani in Aluminijem ni bilo zadetkov. Bravo je v Domžalah premagal domačine (2:0), vodilni Mariborčani pa so v Ljudskem vrtu z enakim izidom ugnali Tabor Sežano. Po nalivu v Fazaneriji je bila zelenica v 59. minuti nemogoča za igro in tako se je tekma zaključila pri izidu 2:2.

Huronski drugi polčas Kopru prinesel tri točke

Peti krog sta v Stožicah zaključila ekipi Kopra in Olimpije, zmage so se razveselili Kanarčki, ki imajo po štirihpetih odigranih tekmah tri zmage in remi.

Srečanje so sicer bolje začeli domači, Ziljkić je mrežo našel že v 7. minuti, Koper pa je v drugem polčasu zaigral povsem drugače, izenačil v 48. minuti prek Oštreka, napadalno igro rumeno-modrih pa sta kronala Parris, ki je bil prodoren na desni strani ter dvakratni strelec Barišić.

Slednji je zadel v 75. in 89. minuti. Zmaji so v sodnikovem podaljšku sicer še enkrat zadeli, a je Sešlarju sodnik Šmajc zaradi prepovedanega položaja naknadno razveljavil zadetek.

Vesoljni potop v Fazaneriji

Ekipi Mure in Radomelj sta na četrti tekmi 5. kroga PLT začeli v Fazaneriji na visoki temperaturi, črno nebo je napovedalo tudi padavine, kar se je v drugem polčasu žal uresničilo in to v najslabši možni obliki.

Domači bi z zmago in tremi točkami ujeli novopečenega prvoligaša. Mura je tekmo začela s kar sedmimi spremembami od zadnje evropske tekme z Žalgirisom!

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so že v 45. sekundi zadeli prek Ivana Šarića. Ta je izkoristil krasno podajo z desne od Zabukovca ter žogo spravil v nebranjen del vrat ob desni vratnici Obradovića.

V 13. minuti je Lotrič izenačil, Radomljani so se potem spet znašli v prednosti, ko je v 34. minuti po kotu najbolje znašel Varga, izid polčasa in, kot se je kasneje izkazalo, tudi srečanja pa je postavil Amadej Maroša. Velja izpostaviti nekaj odličnih obramb vratarja gostov Šugića.

V 59. minuti, ko je bila tekma prekinjena, je na semaforju pisalo 2:2, zaradi konkretno razmočene zelenice pa je glavni sodnik Borošak po 20 minutah pavze odpiskal konec srečanja!

Vijoličasti rutinirano do zmage

Mariborčani so na svojem stadionu nujno potrebovali zmago. Ostali so namreč brez evropskih tekmovanj in izgubili derbi proti Olimpiji. Z zmago so se povzpeli nazaj na vrh Prve lige Telemach, sedaj imajo tri točke prednosti pred Bravom. Za Maribor sta zabila Alvir in Šturm, oba sta zadela sploh prvič za Maribor v državnem prvenstvu.

Domžale brez moči

Domžalčani nadaljujejo s slabo formo v letošnji sezoni in ostajajo na zadnjem mestu prvenstvene lestvice. Domačini so bili sicer v prvem polčasu nevarnejši, a tik pred koncem so prejeli zadetek. To je bila ena izmed prvih priložnosti za Bravo in takoj so jo izkoristili. Zadel je Maružin, ki je med nogama premagal Mulalića.

Podobno kot so končali prvi polčas, so nogometaši iz Šiške začeli drugega. Ponovno je bil nevaren Maružin, njegov strel je v 51. minuti preusmeril Dobrovoljc, žoga pa je presenetila vratarja Mulalića. Tekma se je končala z rezultatom 2:0.

V Celju brez zadetkov

Uvodna tekma petega kroga Prve lige Telemach ni prinesla zadetkov. Celje in Aluminij sta se razšla z rezultatom 0:0. Celjani so bili nevarnejši, a konkretnih priložnosti si niso pripravili. Zbrali so 13 strelov, 6 v okvir, Aluminij je sprožil le petkrat (1 v okvir).

Gostje iz Kidriča so bili nevarni predvsem ob koncu tekme. V 87. in 89. minuti so imeli preko Davida Flakusa Bosila dve najlepši priložnosti, a mreža se ni zatresla.

Aluminij je prišel že do svojega četrtega remija v letošnji sezoni, kjer ostajajo brez zmage. Celjani so po treh porazih prvič remizirali, imajo tudi eno zmago. Ekipi sta na sedmem oziroma osmem mestu s po štirimi točkami.