Repas v 92. minuti rešil Maribor pred novim porazom

Nogomet 3. Sep 202219:53 0 komentarjev
Jan Repas; FOTO: Jure Banfi.

Nogometaši Maribora in CB24 Tabora Sežane so se v 8. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:1).

Roko Baturina je dejal, da jim je zmaga v prejšnjem krogu v Murski Soboti pomagala odpraviti psihološko blokado po nizu devetih tekem brez zmage. Toda to se v prvih 45 minutah dvoboja s Taborom ni pokazalo, Kraševci so prvi del dobili in prednost sredi drugega dela podvojili. Toda nato je na sceno stopil Rok Kronaveter, ki je najprej zmanjšal zaostanek, nato pa v sodniškem dodatku podal za izenačujoči gol. Maribor je sicer še vedno v spodnjem delu lestvice z osmimi točkami, točko manj ima zasedba Dušana Kosića, ki je tokrat pogrešala kaznovanega Žigo Ovseneka.

Domači navijači z igro vijolične zasedbe v prve slabe pol ure niso mogli biti zadovoljni (ob polčasu so bili domači nogometaši tudi deležni nekaj žvižgov), saj jim nikakor ni stekl, pri čemer so bili za odtenek celo konkretnejši Kraševci. V 29. minuti pa so izbranci Damirja Krznarja vendarle prvič resneje opozorili nase, ko je Ivan Brnić poskusil z diagonalnim strelom po tleh z leve strani, a je žogo poslal malo mimo vrat.

V 34. minuti so Štajerci znova poskrbeli za nekaj globljih vzdihov, ko je po prostem strelu z glavo poskusil Sven Šoštarič Karič, Jan Koprivec pa je žogo odbil. Dve minuti pozneje pa so domači doživeli hladen tuš, ko je Denis Kouao stekel proti drugi vratnici po podaji z leve strani in nato žogo z volejem poslal v mrežo za 1:0. V 41. minuti je bilo spet bolj vroče v kazenskem prostoru Tabora, toda ne Roku Kronavetru ne Brniću ni uspelo priti do zaključnega strela.

Damir Krznar po tekmi s Taborom ne more biti zadovoljen. FOTO: Jure Banfi.

V uvodu drugega dela je najprej od daleč neuspešno poskusil Jan Repas pri domačih, odločnejši domačini pa so znova zagrozili v 58. minuti, ko je Kronaveter poskusil s prostega strela, Koprivec pa je žogi preprečil pot pod prečko v mrežo. Tudi Kraševci pa so pokazali, da bodo še lahko nevarni, med drugim je Mihael briški malce pozneje meril premalo natančno.

V 62. minuti pa je Jakoslav Stanković še poglobil težave domačih. Po podaji z leve strani je namreč v osrčju kazenskega prostora žogo s strelom iz prve poslal čez Menna Bergsna v mrežo. Sodniki so zadetek priznali po pregledu posnetka. Mariborčani pa so se hitro približali, ko je Kronaveter z lepim strelom malce z leve strani z roba kazenskega prostora žogo poslal v nasprotni kot sežanskih vrat.

Sledil je nalet domačih z željo po drugem zadetku, vendar sprva – razen nekaj bolj ali manj nenevarnih strelov – jim namera ni uspela. V 86. minuti pa se je Kronaveter razveselil svojega drugega zadetka, toda veselje je bilo kratkotrajno, saj je posnetek pokazal prepovedan položaj že pred dogajanjem v bližini vrat. Ko je kazalo, da bodo domači znova razočarano zapustili zelenico, pa je v 92. minuti Kronaveter s podajo z leve strani v osrčju našel Repasa, ki je z glavo izid poravnal.

Pozneje je tudi Tabor še enkrat zatresel mariborsko mrežo, a iz očitnega prepovedanega položaja.

Maribor bo v 9. krogu prihodnjo nedeljo gostoval pri Bravu, Tabor pa bo dan prej gostil Gorico.

Maribor – Tabor 2:2 (0:1)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2500, sodniki: Balažič, Vukan, Kranjc.

Strelci: 0:1 Kouao (36.), 0:2 Stanković (62.), 1:2 Kronaveter (66.), 2:2 Repas (92.).

Maribor: Bergsen, Žinič, Šoštarič Karič, Uskoković (od 64. Vidaković), Sikošek, Repas, Božić (od 70. Antolin), Tolić (od 80. Laušić), Brnić (od 64. Čuk), Kronaveter, Baturina.
Tabor: Koprivec, Kouao (od 82. Iscaye), Briški, Živulić, Letaj, Ad. Zeljković, Korošec (od 76. Khali), Kljun, Kocić, Nikolić (od 46. da Costa), Stanković.

Rumeni kartoni: Baturina, Vidaković; Nikolić, Letaj.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME!

GOOOL!!! V 92. minuti je za izenačenje poskrbel Jan Repas in Maribor, kot vse kaže, rešil pred novim, petim prvenstvenim porazom sezone.

86. minuta: Rok Kronaveter je za Maribor izenačil izid in se že veselil drugega gola na tekmi, potem pa je ogled počasnega videoposnetka pokazal, da je bil v prepovedanem položaju. Ostaja pri vodstvu gostov z 2:1.

85. minuta: Tabor še vedno vodi in je vse bližje zgodovinski, prvi zmagi v Ljudskem vrtu.

75. minuta: Maribor se trudi, da bi prišel do izenačenja, a mu ne uspeva.

GOOOL!!! Dogajanje v Ljudskem vrtu se je razživelo. Le minuti po drugem golu Tabora je Maribor znižal zaostanek. Po lepem strelu z roba kazenskega prostora je v 66. minuti zadel Rok Kronaveter.

Gol Roka Kronavetra (video):

GOOOL!!! Tabor od 64. minute vodi z 2:0. V polno je po predložku z leve strani na desni vratnici meril Jakoslav Stanković. Stranski sodnik je sprva dvignil zastavico, toda po pregledu videoposnetka je sodnik gol priznal.

Gol Jakoslava Stankovića (video):

58. minuta: Priložnost za Maribor. S prostega strela je poskusil Rok Kronaveter, toda z odlično obrambo se je izkazal Jan Koprivec med vratnicama Tabora.

Priložnost Roka Kronavetra (video):

48. minuta: Prvi strel v drugem polčasu je pripadel Maribor. Poskusil je Jan Repas, toda meril v sežanski blok. Maribor je iztržil le kot.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Zanimivo, ob polčasu domači trener Damir Krznar ni opravil menjave, medtem ko je Dušan Kosić menjal. Stevana Nikolića je zamenjal Coba Da Costa.

POLČAS! Po prvem delu igre je na semaforju presenetljiv rezultat. Z 1:0 vodijo gostje. Če bo tako tudi po koncu tekme, bodo prišli sploh do prve zmage v Ljudskem vrtu v zgodovini kluba.

GOOOL!!! Šok za Maribor. Tabor od 36. minute naprej vodi, potem ko je ob zaspani mariborski obrambi pravcati evrogol po strelu znotraj kazenskega prostora zadel napadalec iz Slonokoščene obale v vrstah gostov Denis Kouao.

Gol Denisa Kouaa (video):

29. minuta: Že v naslednji akciji pa priložnost na drugi strani. Po lepi podaji Roka Baturine je z leve pred gol Tabora prišel Ivan Brnić. Poskusil je s strelom iz neugodnega položaja, toda za las zgrešil. Tekma se je razživela.

Priložnost Ivana Brnića (video):

29. minuta: Prva priložnost na tekmi je pripadla Taboru. Pred gol je prišel mladi srbski napadalec Stevan Nikolić, ki je bil še v prejšnji sezoni član Maribora, ki pa se ni izkazal. Žogo je poslal mimo vrat.

28. minuta: No, pa smo le dočakali prvi strel Maribora. Po podaji Gregorja Sikoška je z glavo poskusil Rok Kronaveter, ki pa se ni izkazal. Žoga je zletela čez gol.

22. minuta: Za nami je prva polovica prvega polčasa, videli pa nismo niti enega strela v okvir vrat. Še več, Mariboru celo ni uspelo niti enkrat streljati. Zelo slaba tekma …

15. minuta: V uvodu tekme brez priložnosti na obeh straneh. Prevlado na igrišču imajo sicer pričakovano Mariborčani.

ZAČETEK TEKME!

Maribor je z zmago v prejšnjem krogu proti Muri zapustil dno lestvice in se trenutno s sedmimi točkami nahaja na sedmem mestu.

V Ljudski vrt prihaja Tabor Sežana, ki trenutno zaseda predzadnje mesto na lestvici. Gostje so letos zmagali le enkrat, in sicer 5. avgusta proti Celju (1:0).

Vsekakor bodo tudi tokrat v vlogi favoritov vijoličasti, toda tekma zagotovo ne bo enostavna. Maribor je dobil vse štiri obračune v prejšnji sezoni, gostje pa so nazadnje premagali aktualne državne prvake septembra leta 2020.