Brazilija s "petardo" začela pohod na Katar 2022

Getty Images

Brazilija in Kolumbija sta prepričljivo začeli kvalifikacije za svetovno prvenstvo leta 2022. Brazilci so s petardo odpihnili Bolivijo, Kolumbijci pa so na Atalantin pogon odpravili Venezuelo.

Kolumbija je na svojem igrišču s 3:0 odpravila Venezuelo. Vsi zadetki so padli v prvem polčasu in so bili delo nogometašev Atalante. Duvan Zapata je v 16. minuti poskrbel za prednost domačih, deset minut kasneje pa je Luis Muriel zadel za 2:0. Isti igralec je tik pred odhodom na odmor postavil končni rezultat, ko je sijajno zaključil protinapad.

Brazilija je bila v Sao Paulu še prepričljivejša in s 5:0 odpravila Bolivijo. Strelske vaje je v 16. minuti začel Marquinhos, na 2:0 je po pol ure igre povišal Roberto Firmino. Brazilci so v drugem polčasu še trikrat zatresli mrežo gostov. Firmino je znova zadel v 49. minuti, v 66. minuti so Bolivjic zatresli prazno mrežo, končnih 5:0 pa je v 73. minuti postavil Philippe Coutinho. Neymar se ni vpisal med strelce, zato pa je prispeval dve podaji.