Remi brez golov na tekmi proti Azerbajdžanu

Reprezentance 11. Nov 202022:42 > 22:47
Josip Iličić

Slovenska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Stožicah igrala neodločeno 0:0 z Azerbajdžanom. V nedeljo sledi v Stožicah obračun s Kosovim, v sredo pa še gostovanje v Atenah. Obe tekmi slovenske reprezentance v Ligi narodov si oglejte V ŽIVO na SPORTKLUBU.

Sportklub Slovenija

V Stožicah je selektor Matjaž Kek poizkušal nadgraditi samozavest pred ključnima tekmama proti Kosovu in Grčiji. V začetni postavi so se znašli Belec, Skubic, Bajrić, Mevlja, Jurčević, Gnezda-Čerin, Lovrič, Kurtić, Iličić, Matavž in Zajc. V nadaljevanju pa so kasneje vstopili še Kouter, Verbič, Bijol, Vetrih, Šporar in Bohar.

Z igro naša reprezentanca ni pretirano navdušila, na celotnem srečanju pa so proti vratom nasprotnika sprožili petkrat, od tega trikrat v okvir gola. Prvi strel v okvir gola pa jim je uspel šele v drugem polčasu.

Največ težav so pri agresivni igri nasprotnika imeli Slovenci s hitrim prenosom žoge. Za Azerbajdžan je bilo tako več kot dovolj časa, da so se uspeli postaviti nazaj v obrambo. Še posebej v drugem polčasu pa so gostje čakali na svojo priložnost iz protinapadov, ki pa je na koncu ni bilo.

NZS/Twitter

Najlepšo priložnost na tekmi je imel v končnici tekme Andraž Šporar, ko je ob izteku rednega dela srečanja po podaji Damjana Boharja poizkusil z glavo, a bil nenatančen.

V nedeljo (15. novembra) sledi v Stožicah obračun s Kosovim, v sredo (18. novembra) pa še gostovanje v Atenah. Obe tekmi slovenske reprezentance v Ligi narodov si oglejte V ŽIVO na SPORTKLUBU.