Twitter

Včeraj je bil na sporedu 10. krog italijanske Serie A in v njem je bilo kar nekaj slovenskega pridiha. Trije Slovenci so se namreč vpisali med strelce, eden pa je dosegel avtogol. V nemškem pokalu pa sta se dva Slovenca vpisala med strelce, eden z glavo, drugi pa z enajstih metrov.

Začnimo pri Atalanti za katero sta se med strelce vpisala Josip Iličić kot drugi s prekrasnim zadetkom in Jasmin Kurtić kot tretji. Atalanta je doma s 3:0 premagala Verono.

Zadetek Iličića:

Gol Kurtiča:

Valter Birsa in Boštjan Cesar sta se pred domačimi gledalci pomerila proti Milanu, ki je po dolgem času slavil v prvenstvu tokrat s 4:1. Oba naša nogometaša sta se vpisala med strelce. Valter Birsa ga je svojemu nekdanjemu klubu zabil v 61. minuti. (od 1:00 dalje) Boštjan Cesar (od 0:27 naprej) pa je v 42. minuti žogo poslal v napačno mrežo.

V nemškem DFB pokalu pa smo videli zmago in napredovanje prebujenega Kolna. Za katerega se je z glavo med strelce vpisal tudi Dominik Maroh v 43. minuti. Kevin Kampl pa je za svoj Leipzig uspešno izvedel enajstmetrovko, vendar je bil kljub temu Bayern po strelih z bele točke boljši.