Krajev z dvema goloma šokiral Slovenijo

NZS.si

Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah na prvi tekmi v Ligi narodov proti Bolgariji doživela poraz (1:2).

Obračun, na katerem je Slovenijo na uradni tekmi prvič vodil selektor Tomaž Kavčič, se je začel katastrofalno. Po dobrih dveh minutah igre so Bolgari prišli do vodstva. Gostje so dobili skok na sredini in krenili v napad, ki ga je z izjemno natančnim strelom s 25 metrov zaključil Božidar Krajev.

Slovence je zadetek šokiral, zato igra nikakor ni stekla. Videli smo veliko poskusov iz obupa, v končnici prvega dela pa so bili Slovenci vendarle nagrajeni za trud. V 40. minuti je v kazenski prostor podal Nejc Skubic, kjer je skok dobil Miha Zajc in z glavo natančno zadel v desni zgornji kot bolgarskih vrat. Slovenija je do konca polčasa pritiskala, a ni prišla do popolnega preobrata.

Na krilih izenačenja so naši fantje drugi polčas začeli obetavno. Najprej je z roba kazenskega prostora streljal Jasmin Kurtić, a se je s krasno obrambo izkazal Plamen Iliev. Po dobri uri igre je sledil nov šok. Bolgari so krenili v protinapad, Vid Belec je slabo posredoval, Krajev pa je njegovo darilo izkoristil in dosegel še drugi gol na tekmi.

Po drugem prejetem zadetku je Slovenija še bolj pritisnila proti vratom gostov. V 65. minuti je prvič na tekmi zapretil Andraž Šporar, ki je tekmo začel v prvi enajsterici. Eden izmed redkih razigranih pri Sloveniji je bil Kevin Kampl, ki je skušal razigravati soigralce, a so Bolgari s trdo igro dobro prekinjali napade Slovenije.

Na začetku 75. minute je v kazenski prostor podal Kurtić, skok je dobil Tim Matavž, ki je v napadu zamenjal Šporarja, a je bil Iliev spet na pravem mestu. Matavž je zapretil še nekaj minuti zatem, ko se je izognil ofsajd zanki, a ga je v slogu branilca zaustavil vratar Iliev. Ob koncu 90. minute je prosti strel na robu kazenskega prostora priigral Verbič, a je Kurtić nastreljal le živi zid. V sodnikovem dodatku je Slovenija močno pritisnila, a so se Bolgari uspeli ubraniti.