Slovenke uspešne tudi v Prištini

Reprezentance 11. Mar 20209:39 > 9:42
NZS.si

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2021 v Prištini premagala Kosovo s 3:0 (2:0). Naslednjo tekmo bodo izbranke selektorja Boruta Jarca igrale 10. aprila v Murski Soboti proti Estoniji.

Slovenija v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2021 nastopa v skupini 1, ob njej pa še Nizozemska, Rusija, Kosovo, Turčija in Estonija. Slovenija je v prvem delu izgubila z Rusijo (0:1), potem je visoko porazila Kosovo (5:0) in Turčijo (6:1) ter dvakrat izgubila proti Nizozemski (2:4, 1:4).

Tokrat se je v Prištini še drugič v kvalifikacijah merila s Kosovom in ga spet zanesljivo premagala. Prvi priložnosti sta se pojavili že v 4. in 9. minuti, v 12. minuti pa je dobro posredovala naša vratarka Nika Šapek.

Nina Predanič podala in zadela

Slovenijo je v 14. minuti v vodstvo povedla Pamela Begić (s prostega strela jo je izvrstno zaposlila Nina Predanič, žogo je z glavo podaljšala Kaja Eržen). V nadaljevanju se je igra malce bolj razživela, a je naša vrsta kontrolirala potek. Za konstanten pritisk pa so bile varovanke selektorja Boruta Jarca nagrajene v 37. minuti, ko je na 0:2 povišala Nina Predanič. Slovenija je v prvem polčasu iz treh strelov v okvir vrat zadela dvakrat.

Pika na i terenski premoči je bila postavljena ob koncu tekme. Končni izid je v tretji minuti sodniškega dodatka postavila Ana Milović.

Jarc je sicer tekmo začel s postavo Nika Šapek, Sara Agrež, Špela Rozmarič, Kaja Korošec, Kristina Erman, Dominika Čonč, Lara Prašnikar, Nina Predanič, Špela Kolbl, Kaja Eržen in Pamela Begić. V drugem polčasu so priložnost dobile še Sara Makovec, Lara Klopčič in Ana Milović.

Na evropsko prvenstvo se neposredno uvrstijo vse zmagovalke devetih skupin in po tri najboljše drugouvrščene zasedbe. Šesterica preostalih drugouvrščenih bo nastopila v dodatnih kvalifikacijah, ki bodo na sporedu oktobra.

Borut Jarc, selektor: “Vedeli smo, kakšna tekma nas čaka danes. Kosovo je bil čvrst tekmec, ki je igral disciplinirano taktično. Malce drugače so se postavili proti nam kot na zadnji tekmi proti Rusiji. S strpno, požrtvovalno in pametno igro smo naredili rezultat, ki nas je na tem gostovanju najbolj zanimal. Naša ladje pluje mirno in verjamem, da nam je za začetek nadaljevanja kvalifikacij tale zmaga dober temelj za prihodnji dve tekmi, ki nas čakata v aprilu – proti Estoniji in Rusiji.“

(vir: NZS.si)