Remi Slovenije, Rusi ponižali Ciper, Hrvati Malto

FIFA Svetovno Prvenstvo 11. Nov 202123:15 > 23:35 0 komentarjev
Slovaška - Slovenija

Slovenska nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v v Trnavi remizirala proti Slovaški (2:2). Igralci selektorja Matjaža Keka so na tekmi dvakrat vodili, v drugem delu ostali tudi brez izključenega Mihe Blažiča, a v zaključku zdržali silovit nalet Slovakov. V slovenski skupini H je bila Rusija s 6:0 boljša od Cipra, visoke zmage proti Malti (7:1) pa so se veselili tudi Hrvati.

Slovenski in slovaški nogometaši so se v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo še drugič razšli brez zmagovalca. V tekmi, ki ni odločala o ničemer, saj sta obe reprezentanci ostali brez možnosti uvrstitve v Katar, je prva povedla Slovenija. V vodstvo jo je v 18. minuti popeljal Miha Zajc, Slovaška pa je izenačila v 58. minuti, ko je bil po igranju Mihe Blažiča z roko z bele točke natančen Ondrej Duda.

Slovenci so tekmo nadaljevali z igralcem manj, saj je Blažič prejel še drugi rumeni karton, a kljub temu znova prišli v vodstvo v 62. minuti, ko je bil uspešen Miha Mevlja. Končni izid je 12 minut pozneje postavil David Strelec.

Kdo je že v Katarju? Katar (gostitelj), Nemčija in Danska

Rusi ponižali Ciper

Rusi, ki se s Hrvati borijo za prvo mesto v skupini in neposredno pot na mundial v Katar, so brez posebnih težav odpravili Ciper in ostajajo neporaženi v teh kvalifikacijah. . Zmagali so s kar 6:0, med strelce pa so se vpisali Aleksandr Erohin v četrti in 87., Fedor Smolov v 55., Andrej Mostovoj v 56., Aleks Sutormin v 62. in Anton Zabolotnij v 82. minuti.

Hrvati ohranili upanje

Hrvati so potrebovali zmago proti Malti, da bi lahko na zadnji tekmi sami odločali o prvem mestu v skupini. Svoje delo so opravili po pričakovanjih. Že v šesti minuti je zadel Ivan Perišić, v 22. minuti pa je prednost podvojil Duje Ćaleta-Car.

Marcelo Brozović je v 31. minuti dosegel avtogol in približal Malto na zadetek, toda Mario Pašalić je v 40. minuti spet Hrvaško oddaljil. Luka Modrić je tik pred koncem postavil izid prvega polčasa. Lovro Majer je v 47. minuti dosegel peti gol za Hrvaško, Andrej Kramarić v 53. šestega, Majer pa nato v 64. minuti še sedmega.

Ronaldo z Irske odhaja s točko

V skupini A je Cristiana Ronalda in Portugalce čakala neugodna Irska. Obračun se je končal z začetnih 0:0, tako da bo tekma med Portugalsko in Srbijo odločala o neposrednem potniku na SP.

Španci ali Švedi?

Švedi, ki so bili pred današnjo tekmo vodilni v skupini B so presenetljivo izgubili na gostovanju v Gruziji. Spodrsljaj so izkoristili Španci, ki so z minimalno zmago ugnali Grčijo (0:1). Španci so do zmage prišli po sporni enajstmetrovki, ki jo je uspešno izvedel Sarabia. Pred zadnjo tekmo imajo Španci točko prednosti, tako da za preboj na SP zadošča že remi proti Švedski.

Odločilni zadetek Španije:

Kdo bo drugi v skupini J?

V skupini J si je Nemčija že zagotovila prvo mesto in vstopnico za Katar, bo pa vse do konca kvalifikacij potekala borba za drugo mesto in dodatne kvalifikacije. Trenutno najbolje kaže Severni Makedoniji, ki je s 5:0 ugnala Armenijo. Realne možnosti pa ime le še Romunija. V zadnjem krogu imajo Romuni veliko lažjega nasprotnika, saj bodo doma pričakali Lihtenštajn. Severna Makedonija pa se bo pomerila proti neugodni Islandiji