Italijani bodo trepetali do ponedeljka, Angleži že v Katarju

FIFA Svetovno Prvenstvo 12. Nov 202122:35 > 23:04 0 komentarjev

Drugi dan 9. kroga evropskih kvalifikacij za nastop v Katarju 2022 so potekala srečanja v skupinah C, F in I. Švicarji in Italijani so odločitev o neposrednem potniku v Katar prestavili na naslednji teden, Angležem pa preboj na SP lahko prepreči le še čudež.

V skupini C sta imeli pred začetkom večera možnost za prvo mesto s 14 točkami le še Italija in Švica, petkov večer tega ne menja. Gostje so se v Rimu hitro znašli v prednosti. Po hitrem protinapadu je s pravo “granato” Švicarje v vodstvo popeljal igralec nemškega Mainza, Stefen Widmer.

Italijani so odgovorili v 36. minuti, ko so iz sumljive situacije zadeli za 1:1. Na desni strani so izvedli prosti strel in žogo v mrežo spravili ob navideznem prepovedanem položaju. VAR soba je pregledovala tudi to, ali je morda Giovanni Di Lorenzo ob udarcu z glavo storil prekršek nad vratarjem Yannom Sommerjem.

V drugem polčasu sta mreži mirovali, pa čeprav so imeli Italijani v 90. minuti na voljo enajstmetrovko. Jorginho je žogo poslal (v slogu Roberta Baggia leta 1994) nekoliko nad prečko.

To pomeni, da se je odločitev o neposrednem potniku v Katar prestavila na ponedeljek, ko Italijani gostujejo v Belfastu, Švicarji pa doma igrajo proti Bolgarom. V primeru izenačenja po točkah odloča razlika v zadetkih.

V skupini F si je mesto v Katarju že zagotovila izvrstna Danska, medtem ko so se v dodatne kvalifikacije že prebili tudi veseljaki v “kiltih”. Škoti so z 2:0 zmagali v Moldaviji in tako nestrpno čakajo na tekmeca v “playoffu” za preboj na SP 2022.

Kdo je že v Katarju? Katar (gostitelj), Nemčija, Danska in Brazilija

Lekcija nogometa na Wembleyu

V skupini I so si z zmago pot v Katar tlakovali Angleži. Ti so danes na svojem hramu nogometa gostili Albance in jim že po prvem polčasu odčitali nogometno malo šolo. Za “Gordie Albion” sta v 9. oziroma 18. minuti zadela dva Harrya.

Najprej je “pičil” Maguire, nato z glavo še Kane, slednji pa je potem zadel še v 33. minuti ter sodniškem dodatku (47. minuta). Vmes se je v 28. minuti na listo strelcev vpisal še Jordan Henderson, je pa vsekakor dogodek srečanja tisti zadetek Tottenhamovega napadalca s konca prvega polčasa, ko je “zabil” s škarjicami.

Albanci so s porazom tako odpadli iz boja za nastop na elitnem reprezentančnem tekmovanju pod okriljem FIFA. Poljaki na obisku v Pirenejih pričakovano niso imeli težav. Andoro so premagali s 4:1

Trije levi so si z zmago torej praktično že zagotovili prvo mesto, saj jih v zadnjem krogu čaka le še obračun s San Marinom, iz katerega za teoretičen preboj v Katar potrebujejo le točko. V bistvu lahko tudi izgubijo, pri čemer Poljaki doma ne bi smeli previsoko premagati Madžarov.