Po desetih letih Messiju spet uspela petarda

Nogomet 5. Jun 202222:10 > 22:13 0 komentarjev

Lionel Messi je na prijateljski tekmi proti Estoniji spet zablestel. Dosegel je vseh pet zadetkov svoje reprezentance za zanesljivo zmago v Pamploni.

Več kot 10 let po legendarni predstavi proti Bayerju iz Leverkusna, ko je na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov zabil pet zadetkov ob zmagi s 7:1, je Lionel Messi znova udaril petkrat. Tokrat sicer na manj pomembni tekmi, prijateljskem obračunu reprezentance Argentine proti Estoniji.

34-letnik je svoj strelski račun odprl že v 9. minuti, ko je izkoristil enajstmetrovko. V 45. minuti je podvojil prednost Argentine.

Tako kot je zaključil prvega je nadaljeval drugi polčas. V 47. minuti je namreč zabil že za hat-trick. Tu se ni ustavil v 71. in 76. minuti je dosegel še četrti oziroma peti zadetek za zmago Argentine s 5:0.

Z današnjimi petimi zadetki je na reprezentančni lestvici strelcev prehitel drugega Ferenca Puškaša. Messi je zdaj pri številki 86 in zaseda četrto mesto. S 117 reprezentančnimi goli je na prvem mestu Cristiano Ronaldo.

Za Messijem je sicer izjemen teden. Najprej je na dvoboju med evropskimi in južnoameriškimi prvaki osvojil svojo drugo reprezentančno lovoriko v letu dni, zdaj je padla še petarda v mreži Estonije.