Slovenci kljub bledi predstavi do zmage nad Malto

Nogomet 4. Sep 202120:07 > 20:52 0 komentarjev
Slovenska vrsta je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo vpisala drugo zmago.

Slovenska nogometna reprezentanca ostaja v igri za nastop na svetovnem prvenstvu v Katarju, potem ko je v Stožicah kljub bledi predstavi z 1:0 (1:0) premagala Malto. Edini zadetek je z bele točke dosegel Sandi Lovrić. Kekova vrsta bo septembrski ciklus zaključila v torek, ko se bo v Splitu pomerila s Hrvaško.

Slovenska nogometna vrsta se je razveselila še druge zmage v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo. Tudi to je dosegla na domači zelenici, saj je bila z 1:0 boljša od malteške zasedbe. Slovenci s predstavo niso navdušili, a vsaj ohranili niz neporaženosti na domačih tekmah, ki je sedaj pri številki deset.

Slovenska vrsta je po obvezno zmago in tri točke proti Malti krenila v nekoliko spremenjeni postavi kot proti Slovaški. Selektor Matjaž Kek je v osrčje obrambe namesto Mihe Blažiča postavil Jako Bijola, najbolj korenito pa posegel na sredini igrišča. Po odsluženi kazni s kartoni se je v začetno postavo vrnil Jasmin Kurtić, ob njem je priložnost dobil Adam Gnezda Čerina, kaznovanega Josipa Iličića pa je na desnem krilu zamenjal Damjan Bohar.

Slovenska nogometna reprezentanca

Po začetnem otipavanju so pobudo kmalu prevzeli Slovenci, na svojo polovico potisnjene Maltežane pa poskušali prebiti predvsem po desni strani igrišča. Od tod so si priigrali tudi najlepši priložnosti na uvodu tekme, a je Šeško z glavo meril mimo vrat, tik ob vratnici pa je krenila žoga tudi po strelu Lovrića znotraj kazenskega prostora.

Gledalcem v Stožicah je dih pošteno zastal v 33. minuti. Na videz nenevaren strel malteške sedmice Josepha Mbonge po sredini vrat s približno z 20 metrov bi se po nespretnem posredovanju Jana Oblaka kmalu spremenil v zadetek, a je slovenski vratar s skrajnimi močmi odbito žogo še pravočasno uspel zadržati na golovi črti.

Jan Oblak

Kljub ne posebej odločni in navdihnjeni igri v napadu, je Slovenija na odmor odšla z golom prednosti. Med izvajanjem kota je prekršek nad Mevljo napravil malteški branilec Pepe, sodnik pa je pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je v vodstvo za 1:0 pretvoril Lovrić. To je bil sicer edini strel Slovenije v okvir nasprotnikovih vrat v prvem polčasu.

Slovenci v drugem delu brez pravih idej

Ob odsotnosti kreativnega Iličića, ki narekuje ritem igre in lahko tekmo odloči z eno potezo, so bili domači v drugem polčasu brez pravih zamisli. Njihove akcije so se vse prevečkrat zaključevale še preden so prišli v napadalno tretjino, anemične predstave svojih igralcev pa Kek ni uspel prekiniti niti z menjavami.

Bolj ko se je dvoboj približeval koncu, vse drznejši so postajali gosti. V 65. minuti so celo zatresli mrežo, a je bil zadetek Paula Mbonge zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Krila bi jim lahko dokončno spodrezala še druga najstrožja kazen, ki jo je v izdihljajih tekme po prekršku nad Zajcem zakrivil Attard. Z bele točke je tokrat poskusil Šporar, a mu je Bonello strel ubranil, tako da je ostalo pri izidu 1:0.

Stadion Stožice, gledalcev 4571, sodniki: Treimanis, Gudermanis in Spasjonikovs (vsi Latvija).
Strelec: 1:0 Lovrić (45./11 m).

Slovenija: Oblak, Balkovec, Mevlja, Bijol, Stojanović, Kurtić, Gnezda Čerin, Bohar (od 60. Črnigoj), Lovrić (od 70. Gorenc Stanković), Mlakar (od 60. Zajc), Šeško (od 70. Šporar).
Malta: Bonello, Z. Muscat, Pepe, Shaw, Corbolan (od 46. Camenzuli), Teuma, Caruana (od 79. Pisani), Attard, Dimech (od 58. P. Mbong), J. Mbong (od 73. Gambin), Satariano (od 58. Montebello).

Rumeni kartoni: Kurtić; Pepe, Satariano, Montebello, Muscat.