Srbi z ukano do minimalne zmage, Tadić novi rekorder (VIDEO)

Nogomet 25. Mar 202421:26 0 komentarjev

Nogometaši Srbije, ki so pred dnevi visoko izgubili proti Srbiji (0:4), so na drugi pripravljalni tekmi pred Eurom 2024, kjer se bodo v skupinskem delu merili tudi s Slovenci, zmagali z 1:0.

Dvoboj na areni AEK v Larnaci med Ciprom in Srbijo je odločil zadetek v sedmi minuti. Šlo je prekršek domačih, ko je nepazljivost Ciprčanov s hitrim izvajanjem prostega udarca izkoristil Lazar Samardžić, njegovo podajo pa je mojstrsko izkoristil Sergej Milinković-Savić.

Srbija je imela nekaj minut kasneje na voljo tudi enajstmetrovko, a jo je Aleksandar Mitrović zapravil. Vratar Joel Mall je namero Srba prebral in strel ubranil.

Zapravljena enajstmetrovka Mitrovića:

V nadaljevanju je za Srbijo v igro vstopil tudi kapetan Dušan Tadić, ki je tako s 106. nastopom za izbrano vrsto postal nov srbski rekorder, za eno tekmo je presegel dosežek Branislava Ivanovića. Do konca drugega polčasa so bili domači sicer boljši, enkrat zadeli tudi okvir vrat, a vratar Srbije Predrag Rajković ni klonil.

Tako kot Srbi so se minimalne zmage razveselili tudi njihovi sosedi Črnogorci. Z 1:0 so bili boljši od Makedoncev, edini strelec je bil Stevan Jovetić.