Rogaška presenetila Maribor ter prišla do prvih točk med prvoligaško druščino

Nogomet 20. Avg 202319:42 0 komentarjev

Nogometaši Rogaške in Maribora so se v 5. krogu Prve lige Telemach v Krškem razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:1).

Mariborčani so med tednom pričakovano izpadli iz evropskih tekmovanj proti Fenerbahčeju, obenem pa ostali brez enega ključnih členov Ivana Brnića, ki se je preselil k Olymiacosu.

Zdelo se je, da to ekipe Damirja Krznarja ne bo toliko pretreslo, da bi lahko Slatinčani proti njej pripravili kakšno presenečenje, posebej po tem, ko so Mariborčani po zadetkih Marka Božića vodili že z 2:0.

Toda izbranci Oskarja Drobneta so se po zaslugi dveh golov Andreja Pavlovića, to sta bila sploh prva zadetka Rogaške v sezoni, vrnili v igro in na koncu prišli do svoje prve točke v sezoni. Kljub tej ostajajo na zadnjem mestu, medtem ko je Maribor z desetimi na vrhu lestvice, ni pa več stoodstotne ekipe v prvi ligi.

Izenačeno na igrišču, razlika na semaforju

Slatinčani so si že v tretji minuti priigrali izvrstno priložnost, iz bližine streljal Vice Miljanić, vendar je Ažbe Jug dobro posredoval.

Sledila sta še dva poskusa Slatinčanov, nato pa so se prebudili tudi vijolični, prevzeli pobudo in prišli do nekaj strelov, ki pa so bili preslabi za spremembo izida.

Predvsem Marin Laušić je trikrat streljal, vsakokrat pa nenatančno, najbližje je bil v 22. minuti, ko je žoga le za nekaj centimetrov zgrešila vratnico.

Marko Božić; FOTO: Jure Banfi.

V 24. minuti je moral spet posredovati Jug po strelu prek glave Roka Kurtovića, tri minute pozneje pa je na drugi strani le malce zgrešil cilj Arnel Jakupović.

Še nevarnejši je bil poskus Marka Božića v 39. minuti z roba kazenskega prostora, ko je Vice Baždarić s konicami prstov toliko preusmeril žogo, da je ta na koncu oplazila vratnico.

Je pa prav Božić poskrbel za vodstvo Maribora v 43. minuti, ko je unovčil natančno podajo Josipa Iličića z desne strani.

Božić je bil tudi tisti, ki je v 47. minuti podvojil mariborsko prednost, takrat ga je z lepo podajo v globino našel Marcel Lorber, Božić pa je nato rutinirano zadel.

V 51. minuti so imeli tudi domači izvrstno priložnost za zadetek, vendar je Lorber posredoval na golovi črti, malce pozneje pa Miljanić zgrešil še z glavo.

Nadaljevanje je bilo mirnejše, posest žoge je bila na strani 16-kratnega slovenskega prvaka, ki je dvakrat poskusil prek Jana Repasa in Lorberja, a neuspešno, Repas je meril tudi v 74. minuti, takrat je moral spet posredovati Baždarić, tako kot po uigrani akciji po kotu in strelu Martina Milca minuto zatem.

Prav Milec pa je takoj zatem izgubil žogo proti Alenu Korošcu, ki je podal pred gol, od koder je zadel Andrej Pavlović. Isti igralec je v 83. minuti poskrbel še za izenačenje, ko je z glavo unovčil dolgo podajo Roka Kurtovića v kazenski prostor.

Rogaška bo v 6. krogu v soboto gostovala pri Kopru, Maribor pa bo gostil Domžale.

V ŽIVO

96. minuta: Nekaj polpriložnosti na obeh stranih ni prineslo zadetkov, srečanje je končano.

83. minuta: GOOOOOOOOOL! Rogaška je prišla do izenačenja, spet je v polno meril Pavlović. Izkoristil je natančen predložek Roka Kurtovića v kazenski prostor ter z glavo premagal Juga.

76. minuta: GOOOOOOOL! Martin Milec je bil neodločen in pustil, da mu rezervist Alen Korošec žogo odvzame in prodre v kazenski prostor. Podajo v srce kazenskega prostora je izkoristil Andrej Pavlović in tako dosegel sploh prvi gol za Rogaškov novi sezoni.

67. minuta: Nujna prekinitev. Stranski sodnik Tomislav Pospeh je obsedel, potem ko se mu je zvrtelo pred očmi.

63. minuta: Iličić zapušča zelenico na stadionu Matije Gubca. Virtuoza je zamenjal Albanec Xhuliano Skuka.

61. minuta: Antonio Majcenić se je odločil za strel proti golu, žogo pa slabo zadel in jo po tleh poslal v gol-avt.

50. minuta: Rogaška je bila blizu znižanju izida. Situacijo so preverjali tudi VAR možje, saj so želeli doumeti, ali je ob strelu domačih Lorberja žoga zadela v roko, kar bi Slatinčanom prinesle strel z beletočke. Ostalo je pri prvotni odločitvi in le avtu za Maribor.

47. minuta: GOOOOOOOOL! Krasna akcija gostov. Sveže noge Marcela Lorberja so zaposlile Božića, ki je našel nekaj prostora med vratnico in Baždarićem ter povedel vijoličaste v prednost z 2:0.

KONEC PRVEGA POLČASA

43. minuta: GOOOOOOOOL! Josip Iličić je skoraj z avt črte lepo našel Božića, ki je izkoristil čudovito podajo in žogi v padcu ravno toliko spremenil smer za vodstvo Mariborčanov.

39. minuta: Božić je zvito poskusil zadeti z roba kazenskega prostora, pomeri s svojo desnico, Baždarić pa je žogo izbil v vratnico in pridelalo kot za goste.

37. minuta: Laušić je ob vtekanju v prazen prostor padel na robu kazenskega prostora, a Balažič iz VAR sobe ni dobil signala, da bi moral Mariborčanom dosoditi enajstmetrovko.

31. minuta: Baždarić je odlično predvidel lob Marka Božića in potem z dobro reakcijo spet preprečil zadetek. Hrvaški vratar pri Rogaški je zaslužen za to, da ostaja izid nespremenjen.

22. minuta: Zdaj je vendarle nevaren tudi Maribor. Do priložnosti je v kazenskem prostoru Slatinčanov prišel Marin Laušić, slabo zadel žogo, ki se je odkotalila tik ob desni vratnici Vica Baždarić.

13. minuta: Spet je bil nevaren Miljanić, ki je prišel do žoge na robu kazenskega prostora, a pomeril preveč v levo stran od Jugovih vrat.

9. minuta: Prekršek je storil Thalisson, ki je ‘opletal’ po nogah Josipa Iličića in si prislužil rumeni karton. Sodnik Dejan Balažič se je odločil, da grob začetek domačih vendarle sankcionira.

3. minuta: Izjemna priložnost za domače! Vice Miljanić je po zmedi v obrambi vijoličastih dobil podajo z leve strani Tonija Vinogradca in od blizu pomeril v okvir vrat, a je bil Ažbe Jug priseben ter žogo nagonsko izbil.

ZAČETEK TEKME

Začetni postavi:

ju

NK Rogaška – NK Maribor 2:2 (0:1) /tekma v Krškem

Stadion Matije Gubca, sodniki: Balažič, Praprotnik, Pospeh.

Strelca: 0:1 Božić (43.), 0:2 Božić (47.), 1:2 Pavlović (75.), 2:2 Pavlović (83.).

Rogaška: Baždarić, Braut, Pirtovšek (od 53. Mihalić), Kurtović, Rantuša Lampreht, Majcenić, Thalisson (od 80. Flis), Benedičič, Majcen (od 60. Pavlović), Miljanić (od 80. Satchwell), Vinogradac (od 60. Korošec).
Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Šoštarič Karič, Strajnar (od 86. Urata), Pihler (od 46. Lorber), Laušić, Repas (od 86. Antolin), Božić, Iličić (od 63. Skuka), Jakupović.

Rumeni kartoni: Thalisson, Satchwell; Laušić.