Ronaldo veliki junak svoje prve arabske lovorike (VIDEO)

Nogomet 12. Avg 202320:43 0 komentarjev

Cristiano Ronaldo je z Al Nassrjem osvojil svojo prvo lovoriko. Prišla je v arabski različici lige prvakov, v kateri je v finalu po podaljšku z 2:1 ugnal Al Hilal. Portugalec je za prvake vpisal oba gola, a tekmo s poškodbo sklenil predčasno.

Al Nassr je dvoboj zaključil s kar dvema rdečima kartonoma. Al Hilal je v 71. minuti, ko je nasprotnik ostal brez prvega nogometaša, še vodil z 1:0, a mu je načrte prekrižal Ronaldo, ki je v 74. minuti zadel za izenačenje. Le nekaj minut pozneje je Al Nassr ostal celo zgolj z devetimi igralci.

Dvoboj se je zavlekel v podaljšek, v katerem je znova zablestel Portugalec in v 98. minuti v mrežo večnega tekmeca pospravil še drugo žogo in tako vpisal novo lovoriko, svojo prvo po letu 2021, ko je z Juventusom osvojil italijanski pokal.

Z igrišča v solzah

Ronaldo je sicer dvoboj zaključil predčasno, potem ko se je tik pred koncem podaljška poškodoval. Za zdaj ni znano, za kakšno poškodbo gre, se je pa 38-letni napadalec držal za levo koleno.

Ob Ronaldu so za Al Nassr med drugimi od uveljavljenih evropskih igralcev igrali še Alex Telles, Marcelo Brozović in Sadio Mane. Tudi za Al Hilal nastopajo nekateri ugledni nogometaši, ki so poleti zapustili staro celino in se podali novim izzivom naproti. Med njimi so Kalidou Koulibaly, Ruben Neves, Sergej Milinković-Savić in Malcom.

Arabsko ligo prvakov prirejajo od leta 1980, v njej pa igra najboljših 16 ekip iz te regije. Zmagovalci letošnje različice so prejeli šest milijonov dolarjev denarne nagrade (5,47 milijona evrov).

Rekorderja po številu naslovov sta tunizijski Esperance Tunis in nekdanji iraški klub Al Rasheed. Al Hilal je s petimi nastopi v finalih rekorder skupaj z Esperanceom, slavil pa je dvakrat v letih 1994 in 1995. Za Al Nassr je to prvi naslov v tem tekmovanju.