Rožman: Lahko bi igrali še ure in ure, a ne bi dosegli gola

Nogomet 21. Avg 202122:25 > 22. Avg 2021 12:09 3 komentarji
Trener NK Maribor Simon Rožman. Foto Uroš Skaza.

Nogometaši Kopra so v 6. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor z 2:0 (2:0). Že v prvi minuti je domače v vodstvo popeljal Karlo Bručić, končni izid je z avtogolom postavil Nemanja Mitrović. Koper je z zmago prevzel vodstvo na lestvici.

“Lahko bi igrali še ure in ure, a ne bi dosegli gola,” je po dvoboju odkrito dejal trener Maribora Simon Rožman. Medtem ko je domači strateg Zoran Zeljković po četrti zmagi sezone povedal: “Dobro smo odprli tekmo, prvi polčas je bil za nas dober, v drugem smo slabše držali žogo, mislim, da imamo še rezerve.”

Video vrhunci s tekme na Bonifiki:

Koprčani so pod vodstvom Zeljkovića še naprej neporaženi, po novem pa tudi na vrhu lestvice, saj so tokrat premagali doslej vodilne Mariborčane. Primorci so večji del naloge opravili že v prvem polčasu, na drugi strani pa so Mariborčani sicer nekako izpolnili želje trenerja Rožmana glede števila strelov (želi si jih v povprečju 15 na tekmo), a so bili ti preslabi in premalo natančni.

Po četrti zaporedni zmagi ima Koper 13 točk, kar je njegov najboljši začetek prvoligaške sezone po 2009/10 (takrat je osvojil naslov prvaka), eno manj ima po drugem porazu v sezoni Maribor.

Veselje Kopra po vodilnem golu. Foto Uroš Skaza.

Konec šestletne suše

Koprčani, ki so Maribor zadnjič premagali pred šestimi leti, so povedli že v prvi minuti, ko je do odbite žoge dobrih deset metrov od vrat prišel Karlo Bručić in jo med nogama Ažbeta Juga poslal v mrežo.

Mariborski vratar se je izkazal v deveti minuti, ko je predenj prišel Kaheem Parris. V 20. minuti je Lamin Colley že ugnal Juga s strelom z leve strani, toda žoga je na koncu zadela prečko in se odbila nazaj v igro.

Mariborčani so dotlej imeli le en nenatančen in en prešibak poskus s “škarjicami”, v 26. minuti pa je bil z roba kazenskega prostora nenatančen še Jan Repas. Malce za njim je pri Mariboru poskusil tudi Marko Alvir, s strelom z glavo pa je tudi on žogo poslal mimo cilja. V 30. minuti je znova na drugi strani sprožil Parris, tudi žoga po njegovem strelu je končala mimo vrat.

Maribor brez izrazite priložnosti

V 43. minuti pa so Primorci podvojili prednost. Ivica Guberac je izvedel kot z desne strani, na prvi vratnici pa je Nemanja Mitrović žogo poskusil izbiti z glavo, a jo slabo zadel, tako da jo je preusmeril v lastno mrežo. Tik pred koncem polčasa je imel Danijel Šturm priložnost za Maribor, a je v bližini gola zgrešil žogo.

Domači navijači. Foto Uroš Skaza.

V drugem polčasu je v 59. minuti od daleč poskusil Aleks Pihler, vendar je tudi on kar precej zgrešil vrata, le malce bližje pa je bil Alvir v 63. minuti. Isti igralec je poskusil tudi v 73. minuti s prostega strela, takrat pa je David Adam žogo ujel. Nekaj trenutkov pozneje so gosti znova žogo poslali mimo vrat, v 74. minuti pa je bil nenatančen še Nino Žugelj.

V 90. minuti je tudi Žan Vipotnik prišel do strela, sprožil je malce z desne, Adam pa je spet dobro posredoval. Mariborčani, ki so na koncu imeli 17 strelov, so se sicer trudili, a kljub novim poskusom Žuglja in Mitrovića ostali praznih rok.

Koper bo v 7. krogu v soboto gostoval v Sežani, Maribor pa bo gostil Bravo.

Koper – Maribor 2:0 (2:0)

Stadion Bonifika. Glavni sodnik: Dejan Balažič.
Strelca: 1:0 Bručić 1., 2:0 Mitrović 43./a.g.

KONEC TEKME!

90. minuta: Po lepem preigravanju Požega Vančaša je do strela znotraj kazenskega prostora prišel Vipotnik, a je bil Adam dobro postavljen.

75. minuta: Predložek Maribora z leve strani je skoraj končal v mreži, potem ko je žoga zletela mimo vseh v kazenskem prostoru in skoraj presenetila Adama.

72. minuta: S prostega strela je v spodnji kot meril Alvir, a je žogo brez težav ukrotil Adam. Maribor v drugem polčasu preti le s streli z razdalje.

62. minuta: Na sredini igrišča je preigraval Alvir, se na približno 20 metrih od gola odločil za strel in močno sprožil, a za kakšen meter zgrešil domača vrata.

59. minuta: Z razdalje se je za strel odločil Pihler, a bil premalo natančen da bi ogrozil Adama.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

43. minuta: GOOOL! 2:0! Koper je pred polčasom povišal prednost. Kot je izvajal Ivica Guberac in pred gol Juga poslal izjemno nevaren predložek. Najvišje je skočil branilec Maribora Mitrović in ravno dovolj spremenil let žoge, da je presenetila soigralca v golu.

26. minuta: Maribor se je po uvodnem šoku pobral, najnevarnejši za zdaj je bil Repas, ki si je na robu kazenskega prostora pripravil prostor za strel, a meril mimo desne vratnice.

20. minuta: V Kopru se trese prečka! Po odlični individualni akciji je Colley najprej priboril žogo in nato sam potegnil v napad in sprožil diagonalen strel, a mu je veselje preprečila prečka. Za zdaj so precej nevarnejši Koprčani.

9. minuta: Parris se je znašel sam pred golom Maribora, a je dobro posredoval Jug. Malce je manjkalo, pa bi Koper v uvodnih desetih minutah zabil še drugič.

1. minuta: GOOOL! 1:0. Kakšen začetek derbija kroga! Koper je po hitri akciji po desnem krilu in predložku v sredino prišel do vodstva v uvodni minuti. Gol je dosegel Bručić, ki je odbito žogo Milca z desetih metrov pospravil v mrežo.

Začetni postavi:

Koper: Adam, Palčič, Rajčević, Žužek, Bručić, Jelić Balta (od 70. Grudina), Bešir (od 60. Oštrek), Guberac (od 46. Vešner Tičić), Barišić, Parris (od 81. Krajinović), Colley (od 70. Mulahusejnović).

Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Voloder, Sikošek (od 57. Koderman), Makoumbou, Alvir, Repas (od 57. Pihler, od 72. Maher), Žugelj, Šturm (od 57. Požeg Vancaš), Sirk (od 67. Vipotnik).

Rumeni kartoni: Guberac, Colley, Jelić Balta; Mitrović, Makoumbou, Alvir.