Rumena družina jesen zaključila z velikim skalpom

Nogomet 12. Dec 202219:31 0 komentarjev

Nogometaši Mure so v 20. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 0:1 (0:1).

Zadnjo tekmo jesenskega dela so dobili Domžalčani. Zanje je bila to tretja zmaga zaporedoma, s katero so trenutno na petem mestu. S skoraj identičnim izkupičkom so šesti Sobočani (ekipi loči le en gol), ki že tretjo tekmo zapovrstjo niso dosegli zadetka. Mura je imela žogo več v posesti, toda Domžale so dobro preprečevale tekmečeve akcije, za nameček pa so same v prvem polčasu prek Andreja Đurića dosegle zmagoviti zadetek.

Sobočani so odločno začeli, zadeli tudi v peti minuti, vendar je bil Mirlind Daku v očitnem prepovedanem položaju. Mihael Klepač je v 12. minuti poskusil iz bližine, vendar je Ajdin Mulalić dobro posredoval, Daku je v 21. minuti zgrešil cilj, tako kot Žiga Kous v 27.

So pa vmes tudi gosti nekajkrat opozorili nase, v 30. minuti pa tudi zadeli, ko je po podaji Žige Repasa iz kota z desne strani ter podaljšani žogi Christiana Schoissengeyrja iz bližine zadel Andrej Đurić. Vratar Mure Klemen Mihelak je ob tem prejel prvi zadetek po treh tekmah. V 38. minuti so gosti izpeljali novo nevarno akcijo, a sta se na koncu Ivan Durdov in Franko Kovačević zapletla.

Jalovi poskusi

Sobočani so v uvodu drugega dela poskusili priti do izenačenja, toda v 54. minuti je na drugi strani Nikola Jovičević s strelom z razdalje za malo zgrešil cilj, tako kot Durdov v 59. minuti z desne strani kazenskega prostora.

Domžalčani so se pozneje bolj branili in domačim, ki so večino časa prebili na gostujoči polovici, niso dovolili posebej nevarnih akcij. Martin Šroler je v 80. minuti grešil z 20 metrov, pozneje je domžalska obramba blokirala še nekaj poskusov gostiteljev in zadržala minimalno prednost za osmo zmago sezone.

Prvenstvo se bo nadaljevalo februarja.

Potek tekme

KONEC SREČANJA

84. minuta: Domžalčani so se umaknili na svojo polovico in uspešno branijo vodstvo. Muraši skušajo prebiti “bunker” na trdem delu zelenice, kamor redko posije sonce. Za zdaj ni ideje, kako priti pred gol Mulalića.

74. minuta: Z desne strani je v sredino visoko “raco” poslal Shabanhaxhaj, navidez povsem nenevarno podajo, ki pa je končala na prečki.

54. minuta: Krasna priložnost za Domžalčane. Nikola Jovičević je pomeril z desnico in spravil strel tik ob desni vratnici.

KONEC PRVEGA POLČASA

38. minuta: Ivan Durdov in Kovačević sta uprizorila bliskovit protinapad, manjkala je le še zadnja podajo do “krvoločnega” Durdova, a je bil priseben Gregor Balažic ter preprečil povečanje vodstva.

30. minuta: GOOOOOOOOL! Domžale vodijo v Prekmurju. Po kotu je v “nebesa” skočil Christian Schoissengeyr, preskočil Mihelaka, žoga se je v loku odbila do Andreja Đurića, ki je “balonček” spravil v gol z glavo.

21. minuta: Izvrsten predložek Dardana Shabanhaxhaja v sredino, našel je Dakuja, ki je z glavo meril tik ob levi vratnici “golmana” pri rumeni družini.

12. minuta: Mura je bolj dejavna in črno-beli so si pripravili prvo lepo priložnost za zadetek. Z bližine je Mihael Klepač ogrel dlani Ajdina Mulalića. Do odbitka je prišel Mirlind Daku, toda izven ravnotežja Kosovec ni dobro zadel žoge.

5. minuta: Franko Kovačević je prišel do pol odprtega strela z roba kazenskega prostora. Žogo je bolj “potipal”, kot pa, da bi jo udaril proti golu. Malo dela za Klemna Mihelaka.