Samir Handanović z Interjem do nove lovorike

Nogomet 11. Maj 202223:41 > 23:48 0 komentarjev

Nogometaši milanskega Interja so letošnji zmagovalci italijanskega pokalnega tekmovanja, potem ko so na današnji finalni tekmi na olimpijskem stadionu v Rimu v podaljšku premagali torinski Juventus s 4:2 (2:2, 1:0).

Za osmo zmago Interja v pokalnem tekmovanju je odločilna gola v 30-minutnem podaljšku dosegel Hrvat Ivan Perišić. Prvi gol je zabil v 99., drugega pa v 102. minuti.

V rednem delu sta zadela še italijanski reprezentant Nicolo Barella v šesti in Turek Hakan Calhanoglu v 80. minuti z 11-metrovke. Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je za zasedbo iz lombardijske prestolnice igral celotno tekmo.

Za staro damo sta v začetku drugega polčasa gola dosegla Brazilec Alex Sandro v 50. in Srb Dušan Vlahović v 52. minuti.

Juventus je na Apeninskem polotoku absolutni rekorder po številu zmag v pokalnem tekmovanju. Stara dama je 14-krat slavila v tem tekmovanju, na drugem mestu pa je Roma z devetimi zmagami. Inter ima po današnjem zmagoslavju osem zmag, Lazio sedem, po šestkrat sta zmagala Fiorentina in Napoli, po petkrat pa Milan in Torino.