Sanjski debi Šimundže na klopi Ludogorca

Nogomet 13. Feb 202217:10 > 17:14 0 komentarjev

Ta konec tedna so v nogometno pomlad vstopili tudi v Bolgariji. Ludogorec, ki ga je v zimskem prestopnem roku prevzel Ante Šimundža, je gostoval pri devetouvrščeni Ardi ter vknjižil zanesljivo zmago (4:0). Debitiral je tudi Žan Karničnik.

Bolgarski prvak je dvome o zmagovalcu razblinil že po dvajsetih minutah igre. Do takrat so namreč zeleno-beli trikrat zatresli mrežo nasprotnika. V polno so merili Ciprčan Sotiriou in Brazilca Caulty ter Santana. Ko je v 40. minuti zadel še Show, je bilo jasno, da tri točke potujejo v Razgrad.

V primerjavi z zadnjo decembrsko tekmo Ludogorca in poraza proti CSKA-ju iz Sofije (0:1), je Šimundža opravil pet sprememb v začetni enajsterici, v katero pa je uvrstil enega samega novinca – Spasa Deleva, ki je v Razgrad prišel ravno iz Arde. Žan Karničnik je v igro vstopil v 85. minuti in vpisal svoj prvi uradni nastop v majici serijskih bolgarskih prvakov.

Ludogorec tako ostaja vodilna ekipa bolgarskega prvenstva, v naslednjem krogu pa ga čaka Černo more iz Varne.