Še ena žrtev poškodb: Senegal brez prvega zvezdnika

Nogomet 9. Nov 202212:00 1 komentar
Sadio Mane je z nastopom proti Werderju končal že po 20 minutah igre. FOTO: Guliverimages.

Napadalec Bayerna Münchna Sadio Mane se je pri torkovi prvenstveni zmagi nad Wolfsburgom s 6:1 poškodoval. Poškodba kolena je tako huda, da prvega zvezdnika Senegala ne bo letošnjem svetovnem prvenstvu v Katarju, poroča francoski L'Equipe.

Pisali smo že o dolgem seznamu poškodovanih nogometašev pred začetkom skorajšnjega športnega vrhunca leta, svetovnega nogometnega prvenstva v Katarju. V torek se je na njem znašel še Sadio Mane, ki je tekmo proti Werderju zaradi poškodbe kolena končal po 20 minutah igre.

30-letni Mane, ki je igral na vseh letošnjih tekmah Senegala in mu z golom z enajstih metrov v finalu proti Egiptu prinesel zmago na afriškem pokalu narodov, je prvi zvezdnik Senegala, za katerega je v 92 nastopih do zdaj dosegel 33 golov. Mane se je na bavarsko preselil v tem poletju, ko je po šestih sezonah zapustil Liverpool in okrepil Bayern. Bil je v odlični formi na 23 tekmah je dosegel 11 zadetkov in še štirikrat podal za zadetek.

Senegal, ki je zaradi dopinga že ostal brez pomembnega člena, vezista moskovskega Spartaka Keite Baldeja, bo v Katarju igral v skupini A skupaj z Ekvadorjem, Nizozemsko in Katarjem. Prva tekma varovance Aliouja Cisseja čaka 21. novembra, ko se bodo pomerili z Nizozemci.