Se lahko v Nemčiji v boju za naslov še zaplete?

Nogomet 25. Apr 202118:14 > 18:15
Kevin Kampl
Kevin Kampl se bo pomeril z Manchester Cityjem. FOTO: Guliverimages.

RB Leipzig je danes v nemškem prvenstvu doma z 2:0 premagal Stuttgart in izkoristil sobotni hud spodrsljaj Bayerna Münchna, ki je izgubil pri Mainzu. Kevin Kampl in soigralci zdaj sedem krogov pred koncem sezone za prvaki z Bavarske zaostajajo za sedem točk.

RB Leipzig : Stuttgart 2:0 (0:0)

Strelca: 1:0 Haidara 46., 2:0 Forsberg 67.

Bayern v Nemčiji lovi deveti prvenstveni naslov v nizu in 31. skupno. Evropski prvaki, ki pa so že izpadli iz Evrope in tudi iz pokalnega tekmovanja, so tako do konca sezone osredotočeni le na prvenstveno dogajanje. Kljub temu so si včeraj privoščili hud spodrsljaj, z 1:2 so izgubili pri Mainzu.

Danes je spodrsljaj Bavarcev izkoristil RB Leipzig, ki je proti Stuttgartu do treh točk prišel šele v drugem polčasu, čeprav so imeli Kevin Kampl in soigralci od 14. minute številčno premoč, potem ko je bil pri Stuttgartu izključen Naouriou Ahmade.

Prvi gol je Leipzig zabil v 46. minuti, ko je po podaji nekdanjega zvezdnika Dinama Zagreba Danija Olma zadel Amadou Haidara, zmagovalec pa je bil odločen v 67. minuti, ko je Emil Forsberg zadel z bele točke.

Kampl je za domačine igral od prve do zadnje minute, Leipzig pa je imel veliko premoč. Proti vratom gostom je namreč sprožil kar 24 strelov.