Samo še nekaj korakov. Handanović vse bližje naslovu.

Nogomet 25. Apr 202117:07 > 17:34
REUTERS/Daniele Mascolo

Nogometaši Interja, pri katerem kapetanski trak pripada nekdanjemu kapetanu slovenske reprezentance Samirju Handanoviću, so v 33. krogu italijanskega prvenstva danes z 1:0 premagali Verono. Milančani imajo 13 točk naskoka na vrhu lestvice in so vse bližje naslovu.

Inter se je z Verono, ki je pri sredini lestvice, doživela pa je četrti prvenstveni poraz v nizu, mučil precej dolgo časa. Edini gol na tekmi je padel v 76. minuti, ko je Matteo Darmian zadel po podaji Achrafa Hakimija. Prav ta je pred tem zatresel tudi okvir vrat.

Samir Handanović je s kapetanskim trakom na roki mrežo Interja branil od prve do zadnje minute, prav veliko dela pa ni imel. Gostje so v njegov okvir vrat merili le enkrat.

Nekdanji dolgoletni slovenski reprezentant je še 13. v tej sezoni v prvenstvu ohranil nedotaknjeno mrežo.

Handanović je na poti do svoje sploh prve lovorike na klubski poti, vse pa kaže, da jo bo v 37. letu starosti le dočakal.

Pet krogov pred koncem ima namreč Inter na vrhu lestvice s tekmo več kar 13 točk naskoka pred svojim mestnim tekmecem Milanom, ki bo na delu jutri, ko bo gostoval pri rimskem Laziu.

Danes sta bili na sporedu še dve tekmi. Prvak Juventus je z 1:1 remiziral pri Fiorentini, Benevento pa je doma z 2:4 izgubil proti Udineseju.

Še dve tekmi nas čakata zvečer. Najprej bo Cagliari gostil Romo, potem pa Atalanto Josipa Iličića čaka domača tekma z Bologno.