Senzacija v Sevnici: Zadnji premagal prvega

Nogomet 7. Jan 20238:03 0 komentarjev

S tekmami 14. kroga se je sklenila druga tretjina rednega dela 1. SFL. Do prve zmage je prišla futsalska ekipa iz Sevnice, ki je s 4:2 presenetljivo premagala Dobovec. Treh točk so se razveselili še igralci Bronxa iz Škofij, Meteorplasta Šic bara in Silika.

#related-news_0

Za presenečenje sezone je poskrbela Sevnica, ki je doma s 4:2 premagala Dobovec, zadnji na lestvici je bil boljši od prvega, kar je bil sploh prvi poraz gostov v sezoni 1. SFL. Gostje so sicer povedli prek Žige Čeha, za 1:1 ob polčasu je poskrbel Sebastijan Drobne. V 29. minuti je Sevnica povedla z golom Uroša Martiča, ki je v 36. zadel za 3:1. Gostje so skušali z igralcem vratarjem v polju, a jim ni uspelo. Sevničani so prek Tea Podlesnika povišali na 4:1, poraz gostov je nekoliko omilil Vedran Matošević.

Tudi v Zagorju je bilo tesno in napeto do konca, tri točke pa so šle na Obalo, Mlinše so vnovič doživele tesen poraz (3:4). Domačini so povedli v 9. minuti, ko je zadel Tim Lipovšek. Po golih Žige Kneževiča Mraka in Aleksandra Staniča je na 2:2 poravnal Urban Pirnat. V 27. minuti so varovanci trenerja Damirja Pertiča povedli s 3:2, v 39. minuti je bilo 4:2. Gostitelji so v zadnji minuti znižali, za kaj več pa je zmanjkalo časa.

Vrhničani so v prvem polčasu s štirimi goli tlakovali pot do uspeha in nove zmage. Žan Janež in Uroš Đurić sta dosegla po dva gola za vodstvo s 4:0. Po dveh gostujočih zadetkih Tomaža Pustotnika in Aneja Kmetiča je Janež zabil za 5:2, končni rezultat pa je v 39. minuti postavil Matevž Sodič.

Za tekmo v Ljutomeru bi lahko zapisali tudi tako: Aljaž Goznik – Tine Šturm 3:2. Domači igralec Goznik je tako v 2. minuti dosegel kar dva gola, enega je dodal še v 8. minuti in poskrbel za vodstvo 3:0 ob polčasu. Gostje so v 36. in 37. minuti prek Tineta Šturma znižali na 3:2, do konca tekme pa se izid ni več spremenil.

1. SFL, 14. krog:

Petek, 6. januar:
Sevnica – Dobovec 4:2 (1:1)
0:1 Čeh (4.), 1:1 Drobne (20.), 2:1 Martič (29.), 3:1 Martič (36.), 4:1 Podlesnik (36.), 4:2 Matošević (37.)

Mlinše – Bronx Škofije 3:4 (1:1)
1:0 Lipovšek (9.), 1:1 Kneževič Mrak (16.), 1:2 Stanić (24.), 2:2 Pirnat (24), 2:3 Kneževič Mrak (27.), 2:4 Kamenčič (39.), 3:4 Džombic (40.)

Siliko Vrhnika – Dobrepolje 5:3 (4:0)
1:0 Janež (4.), 2:0 Đurič (12.), 3:0 Janež (13.), 4:0 Đurič (18.), 4:1 Pustotnik (24.), 4:2 Kmetič (30.), 5:2 Janež (33.), 5:3 Sodič (39.)

Meteorplast Šic bar – Oplast Kobarid 3:2 (3:0)
1:0 A. Goznik (2.), 2:0 A. Goznik (2.), 3:0 A. Goznik (8.), 3:1 Šturm (36.), 3:2 Šturm (37.).