Ibra za prekinitev petletnega prekletstva Milana

Serie A 17. Okt 202019:55 > 20:10
Marco Luzzani/Getty Images

Veliki milanski mestni Derby della Madonnina se je končal z zmago Milana proti Interju z 2:1, kar je bila prva zmaga rdeče-črnih proti velikim rivalom po petih letih. Oba zadetka je dosegel Zlatan Ibrahimović.

Povezano

Milan je na mestnem derbiju proti Interju nazadnje slavil na začetku leta 2016, ko je na njegovi klopi sedel še Siniša Mihajlović. Glavni junak rdeče-črnih je bil Zlatan Ibrahimović, ki je znal izkoristiti darila Interja.

Šved je najprej zadel v 12. minuti, ko mu je Samir Handanović sprva ubranil strel iz najstrožje kazni, vendar prvi prišel do odbitka in žogo pospravil v mrežo. Štiri minute kasneje je Rafael Leao poslal predložek v kazenski prostor, ki mu ni bilo težko podvojiti prednosti svoje ekipe.

Čeprav je Inter relativno hitro odgovoril, saj je Romelu Lukaku v 28. minuti izkoristil odlično podajo Ivana Perišića, do konca srečanja ni uspel ponoviti vaje iz prejšnjega derbija, ko je zaostanek z 2:0 spreobrnil v zmago s 4:2.

Inter je v preostanku srečanja imel rahlo pobudo, lepše priložnosti pa Milan, toda na koncu je ostalo 2:1 za Milan.

Milan je edina ekipa s popolnim izkupičkom po štirih odigranih tekmah. Atalanta, ki je ob povratku Josipa Iličića na igrišče klonila proti Napoliju, ima tri točke manj, Inter pa za mestnimi tekmeci zaostaja pet točk.