Škarjice Ibrahimovića za zmago Milana!

Serie A 1. Nov 202014:22 > 14:28
REUTERS/Daniele Mascolo

Nogometaši Milana so v Vidmu z 2:1 premagali Udinese in tako zabeležili 5. zmago v letošnji sezoni ter se utrdili na vrhu lestvice. Tekmo 6. kroga italijanske Serie A je odločil zimzeleni Ibra.

Milan je vodilni zadatek dosegel v 18. minuti. Po podaji Ibrahimovića je goste v vodstvo popeljal Kessie. Do konca prvega polčasa nato ni bilo več pravih priložnosti.

Udinese je prek Rodriga De Paula izenačil na začetku 2. polčasa. Argentinec je uspešno izvedel kazenski strel. Nato so rdeče-črni prevzeli pobudo, a poti do vrat nasprotnika dolgo niso našli.

Nato je na sceno stopil nesmrtni Zlatan Ibrahimović. Po predložku Rebića z desne strani je obramba Udineseja reagirala slabo, kar je izkoristil Ibra Kadabra. Šved je s škarjicami zadel in poskrbel, da 3 točke potujejo v prestolnico mode.

Milan ima po šestih odigranih tekmah 16 točk in je na vrhu italijanskega prvenstva.

Ibra je s sedmimi goli najboljši strelec lige.