Serie A: Toča zadetkov pred "Derby della Madonnina"

Serie A 15. Okt 201717:10 > 17:12
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Na tekmah 8. kroga italijanskega nogometnega prvenstva v nedeljo je Bologna ugnala Spal, Genoa je v gosteh premagala Cagliari, Crotone in Torino sta remizirala, prav tako Sassuolo in Chievo, Sampdoria pa je doma premagala Atalanto.

Bologna je na svojem stadionu Renato Dalara proti Spalu slavila z 2:1 in tako nadaljuje z dobrimi igrami na začetku sezone. Do vodstva so prišli v 30. minuti z golom Andree Polija, na začetku drugega polčasa je bilo že 2:0 – avtogol si je dal Poljak Bartosz Salamon.

Spal je do konca srečanja uspel duel narediti nekoliko bolj zanimiv, saj je na 2:1 v 88. minuti zadel Mirko Antenucci, a to je bilo tudi vse, kar je uspel storiti klub iz Ferrare.

Genoa je bila v “golijadi” s 3:2 boljša od Cagliarija, ob polčasu so Ligurci vodili z 2:0. Po prvi zmagi v sezoni ima Genoa sedaj pet točk in je na 16. mestu, Sardinci pa imajo točko več.

Crotone je doma remiziral s Torinom (2:2), čeprav so se dvakrat znašli v rezultatski prednosti. Za domače sta zadela Marcus Roden in Bruno Martella, za goste pa Iago Falque in Lorenzo de Silvestri, v drugi minuti sodnikovega podaljška.

Sampdoria je bila v Genoi boljša od Atalante (3:1). Gostje iz Bergama so povedli z golom Bryana Cristanteja, potem pa so domači v drugem polčasu odgovorili s tremi zadetki. Stadion Luigi Ferraris so v “zrak” spravili Duvan Zapata, Gianluca Caprari in Karol Linetty.

Za Atalanto je Josip Iličić igral do 72. minute, medtem ko je Jasmin Kurtić sedel na klopi. Sampdoria je z zmago prišla na 6. mesto lestvice.

Sassuolo je s Chievom iz Verone odigral brez golov. V ekipi gostov je do 76. minuti igral Valter Birsa. Nekoliko zgodneje sta prvenstveno tekmo odigrala Fiorentina in Udinese, zmage pa so se veselili vijoličasti (2:1).

Že včeraj je Lazio v gosteh ugnal “Juve”, Napoli pa je slavil pri Romi in ima tako po osmih tekmah še zmeraj 100-odstotni izkupiček točk. Za sinjemodre je zadel Lorenzo Insigne.