Iličić podal za zmago v večnem mestu

Serie A 6. Jan 201819:50 > 19:56
Getty Images

Mini kriza Rome se nadaljuje tudi po srečanju z Atalanto. Ekipa iz Bergama je v 20. krogu Serie A v večnem mestu slavila z 2:1. Juventus do minimalne zmage proti Cagliariju.

Rimljani so še tretjo zaporedno tekmo ostali brez zmage, Atalanta pa se je osmič v sezoni veselile polnega izkupička. Gostje so povedli v 14. minuti, ko je po podaji slovenskega reprezentanta Josipa Iličića (igral je v prvem polčasu, Jasmin Kurtič je sedel na klopi) zadel Andreas Cornelius. Atalanta je le pet minut kasneje povišala prednost, ko se je med strelce vpisal Marten De Roon

Slednji je po dveh rumenih kartonih že v prvem polčasu predčasno odšel iz igrišča, vendar domači prednosti igralca več na igrišču niso znali povsem izkoristiti. Edini zadetek za domače je v 56. minuti dosegel Edin Džeko.

Roma z 39 točkami drži peto mesto, medtem ko je Atalanta sedma z devetimi manj.

Bernardescih junak Juventusa
Juventus ostaja tik za petami vodilnemu Napoliju. Stara dama je v večernem obračunu v gosteh proti Cagliariu slavila z zadetkom Federica Bernardeschija v 74. minuti.