Semafor na Meazzi kazal ničli, Juve beži na +6

Serie A 15. Apr 201816:59 > 17:11
Marco Luzzani/Getty Images

v 32. krogu italijanske Serie A sta se Milan in Napoli razšla brez zmagovalca, medtem ko je Bologna proti Veroni slavila z 2:0. Brez zmagovalca se je končala tudi tekma med Sassuolom in Benevento (2:2).

Čeprav se je tekma končala brez golov, derbi Milana in Napolija ni razočaral vsaj glede priložnosti. V prvem polčasu sta si obe ekipi ustvarili kar lepo število možnosti za zadetek.

V drugem delu srečanja so bili nekoliko bližje trem točkam gostje, v sodnikovem podaljšku je lepo priložnost za Neapeljčane zapravil Arkadiusz Milik. Poljak je bil v situaciji 1 na 1 z Gianluigijem Donnarumo, mladi vratar se je izkazal in ostalo je pri začetnih 0:0.

Bologna je doma z 2:0 premagala Hellas Verono, ki se bori za obstanek. V 32. minuti je domače v vodstvo popeljal Simone Verdi, piko na “i” pa je v 94. postavil Adam Nagy.

Sassuolu je odpisani Benevento v gosteh ponagajal in odščipnil točko. Domači se želijo čim bolj oddaljiti Crotoneju, ki je trenutno prvi v rdeči coni za selitev v nižji rang, toda po 32. krogih je razlika še zmeraj le 4 točke.

Oba zadetka za Sassuolo je prispeval Matteo Politano, pri gostih pa se je prav tako z dvema zadetkoma izkazal Cheick Diabite

Juventus je doma gladko s 3:0 odpravil Sampdorio in se tako še utrdil na vrhu razpredelnice Serie A. Pred drugouvrščenim Napolijem ima sedaj že šest točk prednosti. Med strelce so se vpisali Mario Mandžukić, Benedikt Höwedes in Sami Khedira.

Rimski derbi Lazio – Roma se je končal brez zadetkov.