Ronaldo in Bentancur Juventusu prinesla osmo zmago

Serie A 6. Okt 201819:34 > 19:35
Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Juventus tudi po 8. krogu Serie A ostaja pri 100 odstotnem izkupičku. Aktualni italijanski prvaki so bili tokrat z 2:0 boljši od Udineseja.

Stara dama je na gostovanju v Vidmu vse rešila že v prvem polčasu, ko je v razmaku štirih minut dvakrat zatresla mrežo Udineseja.

Sprva je za vodstvo Juventusa z 1:0 v 33. minuti poskrbel mladi Urugvajec Rodrigo Bentancur, ko je mrežo domačih zatresel po predložku v sredino in strelu z glavo.

Že v 37. minuti so gostje vodili z 2:0. Mario Mandžukić je idealno zaposlil Cristiana Ronalda na približno desetih metrov od gola. Za Portugalca je bil to ob petih podajah četrti zadetek v Serie A.

Osmič v zgodovini Serie A se je zgodilo, da je katera od ekip po osmih odigranih tekmah še vedno pri popolnem izkupičku, Juvetu je to uspelo največkrat – petkrat.

Udinese trenutno na lestvici zaseda 15. mesto, medtem ko ima Juventus ob tekmi več pred drugim Napolijem že devet točk prednosti.

Miha Zajc je z Empolijem gostil Romo, ki je bila z zadetkoma Stevena Nzonzija in Edina Džeka boljša z 2:0. Slovenski reprezentant je odigral celotno srečanje.