Atalanta v četrtfinalu pokala izločila nemočni Juve

Serie A 30. Jan 201922:09 > 22:53
Twitter

Na četrtfinalnem obračunu med Atalanto in Juventusom je prišlo, do velikega presenečenja, saj so iz boja za lovoriko izpadli nogometaši Juventusa, ki so izgubili na gostovanju pri Atalanti.

Juventus je na gostovanju pri Atalanti deloval na četrtfinalni tekmi pokala delovala nemočno in na koncu visoko s 3:0 tudi izgubil. Stara dama, ki na zadnjih tekmah ni v blesteči formi je v prvem polčasu ostala celo brez strela proti vratom Atalante.

Nogometaši iz Bergama so povedli v 37. minuti, ko je zadel Timothy Castagne, samo dve minuti pozneje je prednost povišal še Duvan Zapata in domači so na odmor odšli z dvema zdetkoma prednosti.

Črno-beli so v drugem polčas poizkušali priti do zadetka za priključek vendar so bili v igri povsem brez idej, dobro pa je Torinčane ustavljala tudi obramba Atalante. Tekmo je odločil Zapata z drugim golom na tekmi v 86. minuti po napaki gostujoče obrambe.

Josip Iličič je tekmo začel od prve minute in igrišče zapustil v 26. minuti zaradi poškodbe.

Atalanta se bo tako za finalno vstopnico pomerila s Fiorentino.