Inter po sedmi zaporedni zmagi vse bližje Ligi prvakov

Serie A 28. Jan 201722:44 > 22:50
Getty Images/Pier Marco Tacca

Nerazzurri so na domačem San Siru v 21. krogu italijanske Serie A s 3:0 odpravili zadnjeuvrščeno ekipo lige Pescaro in tako vpisali že sedmo zaporedno zmago v domačem prvenstvu. Skočili so na četrto mesto pred Lazio, zdaj imajo 42 točk, za tretjim Napolijem zaostajajo samo še za dve točki.

Zadetke za Inter so dosegli Danilo D’Ambrosio v 23. minuti, Joao Mario v 43, minuti in rezervist Martins Eder v 73. minuti tekme. Zmaga čete Stefana Piolija nikoli ni bila vprašljiva, je pa silno pomembna za samozavest pred naslednjim tednom, ko Inter na povratni tekmi Derbija d’ Italia gostuje na Juventusovi areni v Torinu.

Inter je dosegel že osmo zmago zapored v vseh tekmovanjih, v Serie A je to sedma zaporedna, ob tekmi več pa ima samo še dve točki manj od tretjeuvrščenega Napolija. S tem so Interisti, ki jih je lani poleti prevzel nesramno bogati Suning, napovedali svoj morebiten povratek v vrh italijanskega nogometa, kjer jih ni že vrsto let od zadnjega zmagoslavlja v Ligi prvakov leta 2010.