Lazio proti Iličiću od 0:3 do 3:3, nova zmaga Juveta

Serie A 19. Okt 201917:03 > 17:04
Marco Rosi, Getty Images Sport

Atalanta je vse do 69. minute uvodnega srečanja 8. kroga Serie A na rimskem Olimpicu proti Laziu vodila s 3:0, na koncu pa prišla samo do točke. Domači so izenačili v 93. minuti iz najstrožje kazni. Juventus je bil z 2:1 boljši od Bologne.

Atalanta je dominirala v prvem polčasu izjemno zanimivega obračunu 8. kroga Serie A in od 37. minute vodila z 0:3, toda Lazio se ni predal in na koncu prišel do točke z dvema zadetkoma iz najstrožje kazni.

Za visoko vodstvo gostov po prvem polčasu sta zadela Luis Muriel (dvakrat) in Papu Gomez. Povratek domačih je v 69. minuti z zadetkom iz bele točke začel Ciro Immobile, samo nekaj trenutkov kasneje pa je joaquin Correa še drugič zatresel mrežo gostov. Lazio je imel nekaj lepih priložnosti za tretji zadetek, toda do izenačenja prišel šele v sami končnici obračuna. Martin De Roon je v kazenskem prostoru podrl Immobileja, sodnik Gianluca Rocchi pa je še drugič dosodil najstrožjo kazen. Odgovornost je znova prevzel italijanski reprezentant in nebeško modrim prinesel točko.

Josip Iličić je za Atalanto igral od 66. minute.

Lazio po 8. krogih zaseda šesto mesto na lestvici z 12 točkami, Atalanta je tretja s 17.

Sedma zmaga Juventusa
Juventus je v 8. krogu prišel do letošnje sedme zmage, medtem ko je Bologna brez zmage že pet tekem. Povedli so domači z zadetkom Cristiana Ronalda iz desne strani, samo sedem minut kasneje so gostje izenačili prek Danila, za nove tri točke stare-dame pa je v 54. minuti zadel Miralem Pjanić.