Grande maestro Iličić čaral v Torinu

Serie A 25. Jan 202022:31 > 22:36
Getty Images

Da Josip Iličić v tem trenutku morda igra celo najboljši nogomet v življenju, je slovenski reprezentant potrdil v 21. krogu Serie A, ko je ob visoki zmagi Atalante na gostovanju pri Torinu s 7:0 dosegel hat-trick in izsilil enajstmetrovko. Grande maestro!

Skupno je Josip Iličić na zadnjih desetih tekmah Serie A v polno meril kar 12. Proti Torinu je prikazal nasploh eno najboljših predstav v karieri in znova navdušil nogometni svet.

Jojo je svoj šov začel v 17. miunti. Večino dela je na levi strani opravil Jose Luis Palomino, ki je ukradel žogo, nato pa je podal v kazenski prostor, kjer jo je v mrežo zabil Iličić. Prednost gostov je v 29. minuti podvojil Robin Gosens po izvajanju kota z volejem iz okoli 20 metrov.

V zaključku prvega polčasa je na sceno znova stopil slovenski reprezentant, nad katerim so domači naredili prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je v zadetek pretvoril Duvan Zapata.

Kmalu po prihodu iz slačilnice je znova zablestel Iličić. V 53. minuti je ob prekršku Torina na sredini igrišča opazil, da je Slavatore Sirigu daleč od svojih vrat in v slogu Mileta Ačimovića zadel iz 50 metrov. Mojstrovina. Evrogol. Remek delo. Izberite sami … Jojo (na igrišču je bil do 71. minute) je le nekaj trenutkov kasneje zadel še tretjič, ko je po podaji Papa Gomeza lepo vtekel v kazenski prostor.

Zadnja žebelja v domačo krsto je v 85. in 87. minuti zabil rezervist Lucas Muriel (v igro je prišel šele v 82. minuti), ki je najprej zadel z bele točke, nato pa še iz roba petmetrskega prostora.