Udinese prestavil slavje Juventusa

Serie A 23. Jul 202021:25 > 21:27
Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Nogometaši Udineseja so na tekmi 35. kroga Serie A presenetljivo premagali Juventus, ki bo tako na končno slavje moral še nekoliko počakati. Tekma v Vidmu se je končala z rezultatom 2:1.

Udinese  je z današnjo zmago skočil na 15. mesto in si tudi že matematično zagotovil obstanek med elito.

Stara dama ima 3 kroge pred koncem 6 točk prednosti pred drugouvrščeno Atalanto.

V naslednjem krogu se bo ekipa iz Torina pomerila s Sampdorio, ekipa iz Bergama pa gostuje pri Milanu. Prav možno je, da bo Italija 26. junija dobila novega oz. starega prvaka.

Juventus bo, če se ne bo zgodil čudež, v letošnji sezoni osvojil 9. zaporedni naslov državnega prvaka.

Sarrijevi varovanci so danes vodilni zadetek dosegli v 42. minuti, ko je v polno meril De Light.

Nogometaši iz Vidma so na začetku 2. polčasa prišli do izenačenja. 3 zadetek v sezoni je dosegel Makedonec Ilija Nestorovski.

Udinese si je popoln izplen zagotovil v 92. minuti. Za popoln preobrat in za šok gostujoče ekipe je poskrbel Fofana.

Udinese je zabeležil 10. zmago v sezoni, Juve pa je moral 5. priznati premoč nasprotniku.

Juventus je na zadnjih 5 tekmah le enkrat zmagal. S takšno igro bo stara dama le stežke prišla do željene evropske lovorike z velikimi ušesi.